Jak wskazują statystyki, Polacy bardzo chętnie biorą kredyty w bankach i instytucjach finansowych. Zdarzają się jednak przypadki, gdzie poziom ich zadłużenia wymyka się spod kontroli lub, co gorsza, nie są w stanie spłacać zobowiązań w wyznaczonym terminie. Szukają więc alternatywnych rozwiązań, które pomogą im wyjść z finansowych problemów. Niestety banki, które wcześniej z ochotą udzielały pożyczek i kredytów, już nie będą tak chętni do pomocy. Całe szczęście można skorzystać z innych, jakże skutecznych rozwiązań. Jakich? W tego typu sytuacjach ratunkiem może okazać się konsolidacja kredytów. Tylko gdzie się zgłosić, skoro bank nie jest skory do pomocy. Czy parabanki udzielają kredytów konsolidacyjnych? Czy kredyt w parabanku to w ogóle dobry wybór? Sprawdzamy!
Jak skutecznie pozbyć się zadłużenia?
Najprostszym rozwiązaniem jest niezaciąganie kredytów, jeśli nie będziemy mogli wywiązać się z terminowych spłat. Jednak wiele osób decyduje się na zaciągnięcie zadłużenia pod wpływem impulsu, a gdy zaczną analizować swoją decyzję, jest już za późno. Nagle kredyt goni kredyt, a wysokość zadłużenia, zamiast się obniżać, nagle wzrasta. Jak wyjść z tej pętli zadłużenia? Jedynym skutecznym rozwiązaniem może okazać się właśnie konsolidacja kredytów. Pod tym terminem kryje się działanie, które polega na zsumowaniu wszystkich zaciągniętych kredytów i pożyczek, a następnie połączenie ich w jeden z nowym systemem spłat, z którego będzie w stanie wywiązać się zadłużona osoba. Niestety, tradycyjne banki nie zawsze chcą udzielać tego typu finansowania, więc wiele osób zastanawia się co wtedy. Nie ma jednak powodów do zmartwień, istnieją przecież parabanki, które również mają bardzo szeroką ofertę i chętnie służą wsparciem nawet bardzo zadłużonym osobom.
Czy w parabanku udzielane są kredyty konsolidacyjne?
Jak najbardziej, parabanki również udzielają kredyty konsolidacyjne i ich zasady nie różnią się niczym od tych, które oferowane są przez tradycyjne banki. Cała procedura jest za to o wiele łatwiejsza, oczywiście trzeba dostarczyć dokumentacją dotyczącą zadłużenia, jednak sam proces w parabanku przebiega błyskawicznie. Parabanki mają bardziej liberalne podejście zarówno do zdolności kredytowej, jak i źródła dochodu. W praktyce oznacza to, że szybciej można uzyskać potrzebną pomoc i pozbyć się kilku ogromnych zadłużeń poprzez zamianę ich na jedno z nowym harmonogramem spłat. Warto w tym miejscu zauważyć, że parabanki mają bardziej elastyczną ofertę i akceptują różnego typu zadłużenia, które mogą wejść w skład konsolidacji, w tym również chwilówki i pożyczki pozabankowe.
Jak się okazuje, w porównaniu do tradycyjnych banków, konsolidacja kredytów w parabanku może okazać się nawet wygodniejszym i łatwiejszym w uzyskaniu finansowaniem. Nie trzeba przechodzić trudnej i długiej procedury, która i tak może zakończyć się odmową. Parabanki chętnie udzielają wsparcia nawet klientom ze wpisem do Krajowego Rejestru Długów. Dlatego, gdy zajdzie taka potrzeba, warto zgłosić się jak najszybciej po pomoc do wybranej instytucji pozabankowej.