Komunie w 2021 zagrożone? Sklepy internetowe działają pełną parą!

Rok ogarnięty pandemią przyciągnął znacznie więcej kupujących online. Wszyscy wiemy, że handel detaliczny online w 2020 r., radził sobie świetnie – w tym kategorie, które skorzystały najbardziej na zwiększonej liczbie kupujących online. Jednak jak dostosowują się do tego sprzedawcy detaliczni oferujący dekoracje na I Komunię?

Czego powinni oczekiwać konsumenci niepewni tego, czy Komunie się odbędą?

E-commerce szybko się rozwijał, jeszcze zanim pojawił się COVID-19. Jednak pandemia wypchnęła jeszcze więcej polskich konsumentów online, przyczyniając się do dodatkowych miliardów przychodów w tym zakresie w minionym roku i przyspieszając handel elektroniczny o dwa lata. E-commerce również jeśli chodzi sklepy z dekoracjami rozkwitł – ale to widać teraz w 2021 roku z powodu zamykania sklepów i obawy kupujących przed zarażeniem się koronawirusem w miejscach publicznych. Mimo tego ludzie nadal pragną normalności i chcą wierzyć, że w tym roku Komunie odbędą się normalnie, dlatego już teraz się do nich przygotowują, a sklepy z dekoracjami jak widać też są na to przygotowane.

Trzeba jednak pamiętać, że fundamenty handlu internetowego zostały ustanowione na wiele lat przed wybuchem pandemii. E-commerce rozwija się konsekwentnie i od lat ma duży udział w sprzedaży detalicznej. W ciągu ostatniej dekady sprzedaż internetowa w Polsce rosła każdego roku. Można to porównać ze wzrostem offline (głównie w sklepach), który nie przekroczył kilku procent od ponad dekady. Zatem jeśli dekoracje komunijne – to właśnie w internecie, gdzie sklepy online są na to zdecydowanie przygotowane.

Dlatego na początku 2021 r. Sprzedawcy detaliczni dokonali już znacznych inwestycji w rynki, strategie mobilne i wielokanałowe. Kiedy COVID-19 rozpowszechnił się w Polsce i kupujący zwrócili się do internetu, handel elektroniczny był gotowy na sukces. Według danych 2021 ma potencjał aby przynieś najwyższy roczny wzrost sprzedaży online jaki był kiedykolwiek odnotowany.

Bez wpływu pandemii sprzedaż online nie osiągnęłaby tego poziomu jaki ma dzisiaj nawet do 2022 roku. Całkowita sprzedaż, która obejmuje zakupy za pośrednictwem innych kanałów, takich jak sklepy i marketplace wiąże się z najwyższym rocznym wzrostem od 1999 r., również jeśli chodzi o dekoracje weselne na uroczystości rodzinne takie jak komunie. Mimo wszystko!

Należy również zauważyć, że sklepy te zostały uznane za podstawowe firmy i pozostały otwarte przez cały czas pandemii. I odwrotnie, sklepy lokalne z dekoracjami były zamknięte od połowy marca do początku maja, kiedy zaczęto przyjmować klientów w sklepach po umówionych spotkaniach.

Wzrost e-commerce według kategorii

Patrząc na zyski według kategorii towarów w zeszłym roku, jest kilka niespodzianek. Żywność, zabawki, elektronika, sprzęt, i artykuły sportowe najbardziej rozwinęły się w internecie w 2020 r. – i odzwierciedla to, jak pandemia wpłynęła na nasze życie, ale widać, że w 2021 do tej grupy dołączają i sklepy internetowe oferujące dekoracje weselne i inne akcesoria związane z Pierwszą Komunią Świętą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com