Komputery poleasingowe do biura

W zależności od liczby pracowników biura trzeba je zaopatrzyć w jeden, kilka albo nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt komputerów. Niestety nowy komputer to dość duży wydatek, więc często alternatywą są komputery poleasingowe. Podstawowy zestaw komputerowy można kupić w kwocie ok. 2000 zł, ale za ten bardziej zaawansowany przyjdzie już zapłacić dużo więcej. W przypadku konieczności zakupu kilku, a nawet kilkunastu komputerów czyni to ogromny koszt, a firm często jest na to po prostu nie stać. Uruchomienie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma wydatkami. Komputery są bardzo drogie, więc wydatek na nie stanowi lwią część tych kosztów. Można je ograniczyć i to znacznie, jeśli wybierzemy do biura komputery poleasingowe.

Czy warto kupić komputery poleasingowe do biura?

Zakup komputerów poleasingowych z pewnością jest bardzo dobrym rozwiązaniem, bo takie komputery kosztują nawet kilka razy mniej, niż nowe komputery, a działają równie dobrze. Załóżmy, że w nowo założonym biurze będzie pracowało 5 osób. Zakup pełnego zestawu komputerowego (komputer, klawiatura, myszka i monitor) dla każdego pracownika to wydatek rzędu 3500 zł. Takich zestawów potrzebujemy 5, więc trzeba na nie wydać 17 500 zł. To dużo pieniędzy, a do tego zapewne dojdzie koszt oprogramowania, które w najtańszej wersji podniesie koszt komputerów do 20 000 zł. Jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na komputery poleasingowe Dell lub innej firmy, będzie mógł obniżyć te koszty do 10 tysięcy złotych, a nawet kupić zestawy jeszcze taniej. Wszystko zależy od tego, na jakie komputery się zdecyduje. Pewne jest natomiast, że może oszczędzić minimum 50% ceny. Kupując komputery poleasingowe w www.mdmkomputery.pl, możesz wyposażyć biuro zdecydowanie taniej, ale w sprzęt równie dobrej jakości.

Jakie modele komputerów poleasingowych wybrać?

Wybór konkretnych modeli komputerów jest zależny od tego, jakie masz potrzeby, czyli czym zajmują się Twoi pracownicy. Jeśli jest to standardowa praca biurowa, to komputery poleasingowe Dell nie muszą być maksymalnie nowoczesne. Nie ma konieczności wybierania modeli z najnowocześniejszymi procesorami czy z dedykowanymi kartami graficznymi, ale kiedy zadania wykonywane przez pracowników obejmują tworzenie lub edycję grafiki, zaistnieje już taka konieczność. Z pewnością warto poczytać w sieci poradniki zakupowe i zapoznać się z podstawowymi parametrami różnego rodzaju komputerów, by mieć pewność, czy wybrane modele będą adekwatne w konkretnych zastosowaniach. Na pewno dobrym rozwiązaniem jest wybór jak największych monitorów, dlatego że są one znacznie wygodniejsze w pracy, niż mniejsze monitory. Jeśli biuro odwiedza wielu klientów, być może dobrym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na komputery poleasingowe All-In-One, czyli jednostki zintegrowane z monitorami. Takie komputery poleasingowe będą miały mniejszą wydajność, ale za to zajmą mniej miejsca i będą się doskonale prezentowały w otwartych biurach.

Ile można zaoszczędzić na komputerach po leasingowych?

Nie można jednoznacznie stwierdzić, ile zaoszczędzisz, kupując komputery poleasingowe Dell. Wszystko zależy od tego, ile ich kupisz i jakie to będą komputery. Najstarsze jednostki są sprzedawane najtaniej i popyt na nie można zanotować szczególnie wśród klientów prywatnych. Klienci biznesowi wolą jednak kupić urządzenia nowocześniejsze, a te wymagają już zdecydowanie większych nakładów kosztów. Jasne jest więc, że wybór komputerów poleasingowych powinien być poprzedzony odpowiednim porównaniem wszystkich ofert w taki sposób, by wybrać te najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com