Kompetentny lekarz dentysta – co to właściwie oznacza?

Mając tak wielu dentystów do wyboru, skąd wiedzieć, że wybrało się właściwego? Przede wszystkim kompetentnym dentystą jest ten bardziej skoncentrowany na tym, co robić, a nie czego nie zrobić. Jeśli zastanawiasz się, czy Twój jest takim kompetentnym specjalistą, spójrz na te kwestie, po których można rozpoznać iż faktycznie ma się do czynienia z dobrym dentystą.

1. Aktywnie słucha

Dobry dentysta chce pomóc pacjentom, ale najlepsi stomatolodzy doskonalą swoje umiejętności słuchania, podobnie jak doskonalą swoją technikę fizyczną. Kompetentny lekarz musi poświęcić chwilę na słuchanie obaw pacjentów i nigdy nie spieszy się z leczeniem, gdy odczuwa, że jego pacjent czuje się nieswojo.

2. Edukuje pacjenta

Ponieważ sam nie chodziłeś do szkoły dentystycznej, naturalne jest to że polegasz na dentyście, aby wykształcił cię w zakresie zdrowia jamy ustnej, kwestiach medycznych, nauczył cię dobrych nawyków i sposobów leczenia, o których nie wiesz. Dentysta, który jest idealny dla Ciebie z przyjemnością poświęci trochę czasu, aby wyjaśnić te opcje i współpracować z Tobą, aby zwiększyć zaufanie do siebie i poprawić twój uśmiech.

3. Szanuje czas i zasoby pacjenta

Spędzasz długie godziny w poczekalni lub płacisz ogromne kwoty za drogie zabiegi, na które cię nie stać? Są to czerwone flagi, które pokazują że dana klinika dentystyczna nie respektuje czasu i budżetu swoich klientów. Dobrzy stomatologowie są tak punktualni, jak ty, i biorą pod uwagę możliwości finansowe pacjenta, gdy sugerują leczenie.

4. Utrzymuje czyste biuro

Jeśli biuro dentysty jest czyste, schludne i uporządkowane to masz prawdopodobnie do czynienia z kompetentnym dentystą. Jeśli zauważysz rzeczy, takie jak stare rękawice i brudne narzędzia, które nie zostały schowane, twój dentysta może zanieczyszczać pokój lekarski, gdzie rozprzestrzenia się sporo zarazków.

5. Nie sprzedaje

Chcesz dentysty – nie sprzedawcy. Dobry dentysta nie spróbuje sprzedawać produktów i zabiegów, których nie potrzebujesz.

6. Poznaje Cię

Poczucie, że jesteś niczym po prostu kolejna kartoteka na półce nie tylko daje Ci bezosobowy doświadczenie, ale może rzeczywiście wpłynąć na poziom i jakość opieki, którą otrzymujesz. Kiedy twój dentysta ma czas, aby Cię poznać, może zapewnić lepszą opiekę, która działa zgodnie z twoją historią medyczną.

7. Potrzebuje długoterminowego związku

Najlepszy dentysta dba w opiekę długotrwałą pacjenta, co oznacza spoglądanie na to, kiedy nadszedł twój czas na wizytę, zaplanowanie regularnych badań lub zdjęć rentgenowskich i sprawi, że Ty i Twoja rodzina poczujecie się rozpoznawani, gdy jesteście w biurze. Jeśli twój dentysta traktuje Twoją wizytę jako jednorazową robotę, może to najwyższy czas na szukanie kogoś innego.

8. Dba o pracowników

Najlepsi lekarze dbają nie tylko o pacjentów, ale są również uprzejmi wobec pracowników. Warto obserwować sposób, w jaki Twój dentysta pracuje z współpracownikami, ponieważ daje to sporo wiedzy na temat jego stylu zarządzania i nastrojów panujących wśród pracowników.

W ten sposób mniej więcej można rozpoznać kompetentnego stomatologa.

Poradnik opracowano wspólnie z DENTICA – stomatologia zachowawcza Wrocław

One Comment on “Kompetentny lekarz dentysta – co to właściwie oznacza?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com