Komfortowa odzież z wełny merino w sklepie paterns

Merynosy, inaczej zwane owcami merynosowymi, to rasa owiec hodowana w Nowej Zelandii. Ze względu na to, iż merynosy występują głównie na terenach górzystych musiały one odpowiednio przystosować się do panujących tam warunków m.in. do dużej amplitudy temperatur, która wynosić może od -20 do 40 stopni Celsjusza. Aby przetrwać w takich warunkach wełna merino musi posiadać doskonałe właściwości termoregulacyjne, aby owce ani nie zamarzły ani się nie przegrzały. Te fantastyczne właściwości posiadają także ubrania z wełny merino, które są gratką m.in. dla fanów sportów zimowych, którzy wymagają od odzieży zarazem odprowadzania nadmiaru ciepła, jak i utrzymywania optymalnej temperatury ciała. Nie oznacza to jednak, że odzież merino nadaje się tylko na stoki – wręcz przeciwnie!

Jakie właściwości ma wełna merino?

Odzież z wełny merino wyróżnia się doskonałymi właściwościami, które sprawiają, iż jej noszenie to sama przyjemność. Pierwszą z zalet jest wspomniana wcześniej fantastyczna termoregulacja, która sprawia, iż ubrania z wełny merino doskonale regulują ciepłotę ciała, dzięki czemu materiał ten doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku odzieży letniej takiej jak sukienki czy koszulki, ale także odzieży zimowej chociażby w postaci skarpetek czy szalików. Następną zaletą, którą posiada wełna merino jest doskonałe radzenie sobie z wilgocią – odzież merino może pochłonąć wilgoć stanowiącą nawet 35% swojej masy i wciąż dawać uczucie suchości, co znacznie podnosi komfort jej użytkowania. Ma to duże znaczenie w kontekście potu – to a także fakt, iż odzież z wełny merino nie pochłania zapachów, więc nie trzeba martwić się, iż przesiąknie ona zapachem potu. Kolejną z licznych zalet jest to, iż ubrania wyprodukowane z tego materiału się nie elektryzują.

Jak dbać o odzież z wełny merino?

Ubrania z wełny merino są bardzo praktyczne i ekologiczne, gdyż oczyszczają się one samoistnie w kontakcie z tlenem, co pozwala zaoszczędzić zarówno wodę, detergent jaki prąd niezbędne do prania w pralce. Wełna merino, a dokładniej jej włókna, posiadają strukturę łuskową, bardzo podobną do tej, którą cechują się ludzkie włosy. Właśnie taka budowa sprawia, iż odzież merino jest samooczyszalna, ale to nie wszystko, bowiem włókna wełny naturalnie są pokryte warstwą ochronną zbudowaną z tłuszczów, co sprawia, iż zabrudzenia dużo trudniej się do niej przyczepiają. Kiedyś jednak ubrania te trzeba wyprać – tylko jak? Otóż najlepiej jest wyprać je w pralce ustawionej na program ręczny lub pranie wełny, ponieważ wełna merino nie lubi tarcia, szorowania czy przecierania, ponieważ osłabia to włókna. Ubrania merino najlepiej jest suszyć na płasko, ponieważ włókna się wtedy nie rozciągają. Jeśli nie ma innego wyjścia i ubrania muszą schnąć wisząc to dobrze jest wcześniej nieco odsączyć z nich wodę poprzez położenie na ręczniku i pougniatanie, aby ręcznik wchłonął część wilgoci.

Najwyższej jakości odzież merino i lniana w sklepie paterns

Paterns to polska marka sprzedająca najwyższej jakości odzież z wełny merino oraz lnu, które posiadają certyfikaty świadczące o jej bezpieczeństwie oraz najwyższych walorach. Ubrania dostępne są w różnych rodzajach, krojach i wariantach kolorystycznych – część ubrań zdobią wzory zaprojektowane przez samą szefową firmy, która jest także malarką. Oferowana odzież jest pełni bezpieczna i w zupełności nadaje się do bezpośredniego kontaktu ze skóra, bowiem zarówno wełna merino jak i len mają właściwości antyalergiczne, które niwelują wszelkie ryzyko związane z reakcjami alergicznymi. W sprzedaży dostępne są ubrania dla całej rodziny – kobiet, mężczyzn i dzieci, bowiem rodzina jest wartością, która ma nadrzędne znaczenie dla paterns.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com