Kody kreskowe na zawołanie

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, większość produktów w Polsce musi posiadać kod kreskowy. Jest to domena firm zajmujących się produkcją i sprzedażą towarów. Do takich zadań potrzebny jest specjalny sprzęt.

Prowadząc biznes produkcyjny lub handlowy, obracamy towarami, które oznaczone są kodami kreskowymi. Ich zadaniem jest wsparcie procesów w łańcuchu logistycznym. Nie mniej wykorzystuje się je również w farmacji, a widoczne jest to np. na receptach. Automatyczna identyfikacja pozwala na śledzenie produkcji, ale także kierowanie magazynem, dystrybucją i doskonale sprawdza się podczas inwentaryzacji. Dlatego nie powinny dziwić nas kody kreskowe na stołach, krzesłach czy innych elementach wyposażenia w firmie lub korporacji. Kody kreskowe warto zintegrować z systemem ERP obsługującym moduł kodów kreskowych w majątku trwałym. System ERP, który daje takie możliwości nie musi być drogi, albo z zagranicy. Przykładowo lokalny polski system MAKS ERP posiada funkcjonalności na miarę markowych rozwiązań przy tym nie jest drogi. Jaki sprzęt potrzebny jest do przygotowania kodu kreskowego?

Drukarka kodów kreskowych – rodzaje

Na rynku dostępne są dwa główne rodzaje sprzętów i są to drukarki termiczne oraz termotransferowe. Różnią się od siebie sposobem generowania kodu, parametrami technicznymi oraz komfortem pracy. Oznacza to, że drukarkę należy dopasować do charakteru wykonywanej czynności, aby była ona najbardziej efektywna. Dla jednych będzie to urządzenie podręczne, a dla kogoś innego stacjonarne.

W drukarkach termotransferowych wykorzystuje się papier naklejkowy. Do niego wybieramy taśmę żywiczną, woskowo-żywiczną lub woskową. Taśmy barwiące pozwalają na odtworzenie dowolnych barw, co znacząco wpływa na estetykę wydruku. Minusem są wysokie koszty zakupu materiałów eksploatacyjnych oraz utrzymania sprzętu.

Drukarki termiczne są bardziej popularne. Cechą charakterystyczną jest to, że druku używa się głowicy drukującej. To interesujące rozwiązanie, gdyż nie wymaga od nas zakupu materiałów eksploatacyjnych. Nie obchodzi nas fakt, że skończyła się taśma, a tonery są na wykończeniu. Nadruk powstaje pod wpływem wysokiej temperatury. W tym wypadku minusem jest ograniczona do dwóch gama kolorystyczna. Po więcej praktycznych informacji na ten temat warto zajrzeć na https://strefadrukarek.pl/blog/czym-drukowac-kody-kreskowe-przeglad-najlepszych-drukarek.

Dopasowane rozwiązania

Drukarki Dymo zapewniają cały wachlarz modeli, które dostosujemy do naszych potrzeb. Jeżeli zależy nam na porządku i przejrzystości w dokumentacji, to ten sprzęt nam w tym pomoże. Możliwość wydrukowania etykiet, które same nazwiemy i określimy ich wielkość, będzie bardzo pomocna. W ten sposób możemy posegregować papiery według własnego systemu.

Dymo, sprawdzi się nie tylko w biurze, ale także w domu czy u innych specjalistów. Nawet praca mobilna w tym wypadku montera lub elektryka może być wsparta naklejką z wydrukiem. W ten sposób można oznaczyć instalacje, aby w przyszłości nie musieć głowić się dokąd prowadzą kable. To również sprzęt, który pozwoli zapanować nad chaosem w magazynie. Ponadto wersje podręczne są niewielkich gabarytów i można je mieć zawsze przy sobie. Więcej praktycznych informacji o sprzęcie Dymo można znaleźć na https://strefadrukarek.pl/drukarki-etykiet-dymo.

Technologia sprawia, że zarządzanie dużą partią towaru lub instalacją w serwerowni sporej instytucji nie będzie kłopotem. Odpowiednie drukarki zapewniają możliwość oznaczania produktów lub towarów kodami kreskowymi. Do utrzymania porządku w dokumentacji pomogą drukarki do naklejek, które sprostają nie tylko zadaniom w biurze. To dobre rozwiązanie dla wielu branż.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com