Kilka sposobów na tanią reklamę Twojej firmy w internecie

Internet to potężne narzędzie, dzięki któremu można bardzo szybko dotrzeć do każdego człowieka na tym globie. Oczywiście piszę to z pewnym rozmachem, nie mam tu na myśli dzikich plemion, zaszytych gdzieś pośród zielonej dżungli Amazonii. Choć nie jestem przekonana, czy np. w Manaus, mieście nad Amazonką nie ma przypadkiem już Internetu. Globalizacja nie oszczędziła pewnie nawet Nepalu i dachu świata. Reklama w Internecie może być ratunkiem dla upadającej firmy, ponieważ nie wymaga ona bardzo dużych nakładów, takich jak np. w mediach. Mam tu na myśli telewizję, gdzie reklama osiąga olbrzymie ceny.

Oczywiście dociera do wielu, a ze swojego doświadczenia wiem, że ludzie podczas emisji reklam, po prostu przełączają kanały telewizyjne. Przedsiębiorca płaci olbrzymie kwoty, a odbiorca go przełącza. Niezbyt ciekawa alternatywa. Jeśli chodzi o Internet, reklama jest oglądana wtedy, gdy zainteresuje. Są pewne programy blokujące reklamy jednak, jeśli ktoś chce coś znaleźć, oczywiście to znajdzie. Jak więc dotrzeć do potencjalnego klienta i tanio zareklamować własną firmę?

Facebook

Pierwszym bardzo dobrym pomysłem na tanią reklamę w Internecie jest oczywiście Facebook. To olbrzymi portal społecznościowy, który odwiedza ponad miliard ludzi na świecie. Wystarczy założyć konto firmowe i systematycznie wrzucać posty, dając tym samym sygnał automatowi Google, że istniejemy i mamy coś fajnego do zaoferowania. Trzeba wrzucać, co dwa, trzy dni nowe posty dotyczące naszej działalności, aby zaistnieć już na poważnie na tym portalu, tym samym reklamując się prawie za darmo. Nie licząc naszego poświęconego czasu.

Twitter

Kolejny portal społecznościowy dający duże możliwości darmowej reklamy. Nie ma on takiej popularności, jak Facebook, jednak także jest mocno oblegany przez użytkowników. Na Twitterze wrzucamy posty nie większe, niż 160 znaków, ale w tym ograniczeniu można zamieszczać linki np. do naszej strony internetowej, na której będą namiary na naszą firmę.

Goldenline, LinkedIn

Dwa portale, na których znajdziemy największą na świecie sieć profesjonalistów. Możemy także założyć tam konta i ogłaszać naszą działalność wszem i wobec. Uczestnictwo w tych portalach nic nie kosztuje, tylko nasz czas. Warto, zatem zainteresować się tym tematem.

Bazy danych firm

Aby nie przegapić kolejnej okazji do rozreklamowania naszej firmy, powinniśmy zainteresować się ofertą firm specjalizujących się w spisie przedsiębiorstw w Polsce. Takie firmy budują bazy danych i udostępniają je zainteresowanym. Nie jest to darmowe. Tutaj płaci się tzw. abonament. Jednak są to niewielkie pieniądze w zależności od oferty, jaką otrzymamy. Na dodatek dostajemy swojego „opiekuna”, który pomaga nam rozreklamować firmę i podpowiada najlepsze ku temu pomysły.

Tablice ogłoszeniowe

Wszyscy wiedzą, jak są popularne. Tablice ogłoszeniowe istniały kiedyś w „wersji papierowej”. To znaczy trzeba było nakleić swoje ogłoszenie na takiej tablicy, jak ktoś chciał, to czytał, jak nie to zrywał. Dziś to już przeżytek, (choć jeszcze można spotkać takie tablice) i często jest to forma zakazana (nie wolno przylepiać ogłoszeń np. na przystankach). Więc tablice ogłoszeń powstały w wersji elektronicznej i mają się świetnie. W większości nie pobiera się opłaty za wystawione ogłoszenie, jednak radzę czytać regulaminy poszczególnych tablic, ponieważ są takie, które dają nam np. 3 miesiące za darmo, potem jednak pobierają niemałe opłaty. Generalnie najlepiej wyszukać informację w Internecie na temat takiej tablicy ogłoszeniowej. Są fora, które zajmują się takimi opiniami. Jeśli jest coś nie tak, lepiej zrezygnować z danej tablicy i poszukać innej.

Strona internetowa

Zakładając stronę internetową, trzeba spełnić kilka warunków. Najpierw będziemy potrzebować domenę, (czyli nazwę naszej strony). Ważne, aby była łatwa do zapamiętania. Jeśli nasza firma zajmuje się np. hydrauliką, nasza domena powinna brzmieć jak najłatwiej, czyli np. „hydraulik”. Oczywiście nazwa może być już zajęta, więc możemy dodać: „hudraulik24”. Nie można nazywać takiej strony np. „hyd-rur-instal”. Taką nazwę jest trudno zapamiętać i tak samo trudno będzie nas znaleźć w Internecie.

 

Autor: Justyna Poluta – specjalista działu “pozycjonowanie i reklama w internecie” w firmie: comweb.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com