Kiedy zdecydować się na meble biurowe metalowe?

Wyposażenie standardowego biura zwykle kojarzy się z tradycyjnymi meblami o konstrukcji drewnianej, takimi jak regały, szafy, biurka czy dedykowane im kontenerki. W sprzedaży dostępne są również pojemne szafy biurowe i inne meble firmowe o konstrukcji metalowej, wykonane z blach ocynkowanych skutecznie zabezpieczonych przed korozją. Kiedy warto zdecydować się na zakup właśnie takich mebli? Jakie są ich największe atuty?

Zalety mebli metalowych biurowych

Podstawową przewagę mebli o konstrukcji metalowej jest zdecydowanie większa odporność na uszkodzenia mechaniczne niż tradycyjnych mebli drewnianych, wykonanych z płyt drewnopodobnych zabezpieczonych różnego rodzaju laminatami lub okleinami. Szafa biurowa metalowa jest meblem mniej podatnym na wgniecenia, odpornym na wilgoć i niszczący wpływ promieniowania słonecznego. Meble metalowe są również w mniejszym stopniu narażone na uszkodzenia od ognia, oczywiście pod warunkiem, że płomień zostanie szybko ugaszony. Co ciekawe, metalowe szafy biurowe w rozmiarze tradycyjnych szaf drewnianych są od nich znacznie lżejsze, co zwiększa komfort transportu. Ze względu na dużą wytrzymałość rośnie również bezpieczeństwo częstej zmiany ich lokalizacji. Takie meble można bez obaw o uszkodzenie przestawiać z miejsca na miejsce, przenosić z jednego biura do innego.

Zastosowanie mebli metalowych w biurach

Meble o konstrukcji metalowej najczęściej stosowane są w miejscach, w których ryzyko przypadkowego uszkodzenia tradycyjnych mebli drewnianych jest dość wysokie, na przykład w mobilnych biurach na placach budów. Szafy biurowe o konstrukcji metalowej, zwłaszcza modele zabezpieczone solidnym zamkiem, powszechnie stosowane są również w firmach, różnego rodzaju instytucjach i urzędach, gdzie wymaga się zapewnienia wyższego poziomu bezpieczeństwa przechowywanych dokumentów. Warto pamiętać, że zamykana metalowa szafa biurowa przypomina tradycyjny sejf. Jedyna różnica to grubość ścian i rodzaj zastosowanego do zamykania drzwi zamka. Takie meble sprawdzą się również w biurach zlokalizowanych na niskich kondygnacjach, gdzie ryzyko przypadkowego zalania pomieszczeń jest wysokie – wykonane z ocynkowanej stali meble są niepodatne na wilgoć i nie ulegną zniszczeniu, nawet jeśli przez pewien czas będą zanurzone w wodzie.

Wykonane z zabezpieczonej przed korozją stali, solidne i estetyczne modele biurowych szaf spotkać możemy w wielu miejscach. To meble niezwykle praktyczne i wytrzymałe, a dzięki dużej precyzji wykonania, również atrakcyjne wizualnie, nieustępujące w tej kwestii wielu tradycyjnym meblom biurowym o konstrukcji drewnianej. Jeśli potrzebujesz mebli, które gwarantują trwałość na lata, metalowe szafy będą trafnym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com