Kiedy warto zdecydować się na wynajem wózka widłowego? Sprawdź!

Wózki widłowe – wynajem to atrakcyjna alternatywa dla zakupu nowego sprzętu

Jeśli chodzi o wynajem wózków widłowych, to jest on opłacalny wówczas, gdy nie dysponujemy wystarczającymi środkami finansowymi na nabycie nowej maszyny. Taki sprzęt wiąże się z dużymi wydatkami – jest to zwykle kilkadziesiąt tysięcy złotych, przy czym, jeśli interesuje nas widłak przeznaczony do wysokiego składowania, koszty wzrastają nawet kilkukrotnie. W niektórych halach potrzeba kilka urządzeń, a więc koszty znacząco rosną.

W wielu zakładach zgromadzenie tak dużych sum nie jest możliwe. Jedną z opcji jest kredyt, ewentualnie leasing, ale należy pamiętać, że rodzi on konieczność opłacania stałych, comiesięcznych rat, które mogą być znacznym obciążeniem dla firmowego budżetu. Na ich wysokość duży wpływ ma stopa oprocentowania, której wahań nie da się przewidzieć.

W przypadku nowego sprzętu trzeba też pamiętać o wydatkach związanych z regularnymi przeglądami, konserwacją oraz usuwaniem usterek. Jeśli zdecydujemy się na wypożyczenie wózka widłowego, koszty z tym związane odpadają, gdyż ich pokrycie leży w gestii kontrahenta. Wynajem to więc dobry sposób na ograniczenie bieżących wydatków w zakładzie.

Wynajem wózków – sposób na eliminację problemów w trakcie funkcjonowania zakładu

W obliczu różnych trudności i nieprzewidzianych zdarzeń, jakie mogą pojawić się w trakcie działalności zakładu, korzystną, a często jedyną opcją jest wynajem wózka widłowego. 

Na wypożyczenie maszyny warto się zdecydować wówczas, gdy:

  • sprzęt używany w hali uległ awarii, a naprawa potrwa kilka dni – wózek można wynająć nie tylko długoterminowo, ale nawet na jedną czy dwie doby, co ułatwia dopasowanie do aktualnych potrzeb,
  • pojawiło się nagłe, dobrze płatne zlecenie, które należy zrealizować w szybkim terminie, ale używana w zakładzie flota jest niewystarczająca.

Dla kogo jeszcze wynajem wózka widłowego?

Wynajem wózków widłowych poleca się każdemu zakładowi czy gospodarstwu rolnemu, w którym wykonywane są prace sezonowe. Dotyczy to na przykład:

  • zbioru owoców i warzyw,
  • realizacji dostaw na potrzeby jarmarków bożonarodzeniowych.

Takie czynności nie wymagają użytkowania sprzętu przez cały rok, dlatego jego wypożyczenie to atrakcyjne pod kątem finansowym rozwiązanie. Pozwala ponadto zapobiec problemom, jakie mogą wyniknąć z długiego przestoju maszyny – chodzi na przykład o ubytki oleju czy całkowite rozładowanie się akumulatora.

Wynajem wózka widłowego jest opłacalny wówczas, gdy trzeba wykonać prace sezonowe, a więc trwające kilka czy kilkanaście tygodni. Takie rozwiązanie jest korzystne na przykład dla właścicieli gospodarstw domowych podczas zbioru owoców i warzyw.

Widlaka warto wynająć również w okresie tzw. pików produkcyjnych, gdy występuje wzmożone zapotrzebowanie na określone towary. Dotyczy to między innymi dystrybucji i sprzedaży napojów gazowanych podczas lata. Wypożyczenie wózka widłowego to również idealny sposób na przetestowanie różnych typów maszyn przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu. Wynajem można ponadto zrealizować na własne potrzeby, na przykład w trakcie rozładunku materiałów budowlanych podczas budowy domu.

Na wynajem wózków widłowych warto zdecydować się w różnych sytuacjach. Jest to alternatywa dla zakupu nowego, drogiego sprzętu, ale również sposób na zapobieżenie przestojom w zakładzie, wynikającym na przykład z awarii sprzętu.

Tworzenie i zarządzanie sklepem internetowym – Pretashop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com