Kiedy warto uruchomić owocowe czwartki w firmie?

Benefity dla pracowników odwołują się do zasad pozapłacowej motywacji i umożliwiają udoskonalenie relacji pomiędzy pracodawcą i zatrudnioną kadrą. Zbliżenie kierownictwa do zwykłego pracownika okazuje się zbawienne dla wydajności i często ogranicza rotację do minimalnych poziomów pomimo lepszych ofert dostępnych na rynku. Kiedy zatem warto uruchomić owocowe czwartki w firmie i z jakich benefitów przedsiębiorcy korzystają najczęściej?

Po co uruchamiać benefity dla pracowników?

Dla firm w dużym stopniu liczy się długoterminowa motywacja pracowników, ale też pewien wizerunek dobrego pracodawcy. Jeżeli pracownicy regularnie otrzymują upominki, mogą się lepiej rozwijać poprzez programy uruchamiane przez przedsiębiorstwo stają się bardziej zmotywowani do realizacji ambitnych celów. Pokazują to nie tylko statystyki, ale też teoria motywacji wewnętrznej, pozapłacowej. Doceniony przez szefa pracownik działa w bardziej efektywny sposób i postrzega firmę w bardziej lojalnościowy sposób, dba o nią. Najpopularniejsze benefity wśród pracodawców to karty sportowe, bilety na seanse kinowe, finansowanie do urlopów, rozbudowane pakiety ubezpieczeniowe i medyczne. Od wielu lat w przedsiębiorstwach stosuje się też owocowe czwartki (lub inne dni tygodnia) oparte na idei dostarczania skrzynek z wyselekcjonowanymi owocami oraz warzywami bezpośrednio do pracowników. Abonament na owoce i warzywa do biura zamówisz na stronie owocewpracy.pl/

Do czego przydają się owocowe czwartki w przedsiębiorstwach?

Owocowe czwartki to okazja do integracji pracowników, dlatego sprawdzają się świetnie przy tworzeniu nowych zespołów roboczych, albo przed wystartowaniem nowego, ciężkiego projektu zawodowego. Benefity pracownicze uznaje się za element pozapłacowej motywacji. Pracodawca, dzięki owocowym czwartkom może promować zdrowy styl życia, wpływać na morale, premiować najlepszych pracowników. Wszystkie organizacje z czasem wyrabiają pewne procedury i normy zachowań, wewnętrzną kulturę. Owocowy czwartek, który wejdzie do świadomości pracowników okazuje się strefą neutralną do wymiany często krytycznych informacji w atmosferze maksymalnego zaufania. Dzięki rozluźnieniu atmosfery pracownicy nie stresują się tak bardzo i otrzymują swobodę wypowiedzi, czy to o dotychczasowym kierunku działań przedsiębiorstwa, czy aktualnie realizowanych projektach.

Praktyczne znaczenie owocowych czwartków

  • jeden z bardziej rozpowszechnionych elementów motywacyjnych w przedsiębiorstwach,
  • realny wpływ na poprawę stylu życia,
  • promocja wartości ekologicznych, zdrowego prowadzenia się, odżywiania,
  • szansa na złagodzenie stresu,
  • rozluźnienie atmosfery i dyskusja integracyjna, nad bieżącymi sprawami,
  • ujednolicenie systemu motywacyjnego,
  • możliwość lepszego przyjrzenia się pracownikom,
  • budowanie zasady wzajemności pomiędzy pracodawcami i pracownikami.

Czy warto uruchomić owocowe czwartki?

Owocowe czwartki przydają się w każdej firmie nastawionej na lepszy kontakt z własnymi pracownikami oraz na promocję zdrowego stylu życia. W niektórych przypadkach owocowe czwartki bardzo pasują do profilu prowadzonej działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com