Kiedy dom będzie gotowy? Rzut oka na czynniki warunkujące oś czasu budowy.

Według szacunków – budowa domu od podstaw zajmuje zwykle od 6,5 do 10,5 miesiąca. Obejmuje to przejrzenie jakie projekty domów są dostępne, uzyskanie pozwoleń i założenie, że wszystkie prace budowlane przebiegną zgodnie z planem, bez niepowodzeń, takich jak zła pogoda lub – pandemia. Zakładając, że wystąpią opóźnienia, prawdopodobnie możesz liczyć na poprawienie dokładnej osi czasu. I to jest tym bardziej powód, aby stworzyć oś czasu budynku – aby wiedzieć, kiedy należy przyspieszyć, jeśli zajdzie taka potrzeba. To, czy Twoja kompilacja przypada na krótszy czy dłuższy koniec spektrum, często zależy od tego, gdzie odbędzie się kompilacja i od konstruktora. Należy pamiętać, że domy na specjalne zamówienie – nowe, gotowe do zamieszkania domy zbudowane przez firmy budowlane – są ukończone najszybciej.

Średnio oś czasu jest krótsza, jeśli zatrudniasz wykonawcę w porównaniu z samodzielnym wykonywaniem prac związanych z budową domu: średni czas potrzebny wykonawcy do zbudowania domu na zamówienie wynosi 9,4 miesiąca, a przeciętnemu właścicielowi domu zajmuje około półtora roku wykonanie pracy.

Zanim zaczniesz projekt budowy domu

Przed utworzeniem osi czasu budowy musisz wykonać pewne prace przygotowawcze. Najpierw musisz znaleźć i kupić dużo, zatrudnić architekta do sporządzenia planów domu, uzyskać odpowiednie pozwolenia, które pozwolą ci na budowę, wynająć wykonawcę (jeśli będziesz go używać) i wyrównać kredyt na budowę domu. Proces wstępnego budowania może zająć trochę czasu. Samo uzyskanie odpowiednich pozwoleń na budowę może zająć około miesiąca, a znalezienie odpowiedniego wykonawcy może być również czasochłonne. Po zakończeniu prac przygotowawczych zaczyna się prawdziwa praca.

Jak stworzyć harmonogram budowy?

Oto, co należy uwzględnić w procesie budowy domu. Oczywiście poszczególne terminy mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak powierzchnia domu, warunki pogodowe, harmonogramy wykonawców itp. Podczas budowy domu niestandardowego należy omówić każdy krok z konstruktorem, aby umożliwić bardziej realistyczną oś czasu. Przełamanie procesu budowy domu rzuca nieco światła na złożoność projektu, do tego stopnia, że może sprawić, że pomyślisz o rzuceniu ręcznika i remoncie domu, w którym już jesteś.

Pamiętaj, że prawdopodobnie będziesz potrzebować pozwolenia na remont, ale pozwolenie na remont jest zwykle łatwiejsze do uzyskania niż pozwolenie na budowę. Inną kwestią jest to, że budowa domu od podstaw jest generalnie droższa niż renowacja. W przypadku remontu możesz wybrać, co chcesz odnowić, robiąc tylko jeden pokój lub dwa, w przeciwieństwie do budowania zupełnie nowego domu.

Decyzja, czy budować od podstaw, czy remontować, zależy od tego, co masz na myśli. Bardziej ogranicza Cię to, co możesz osiągnąć dzięki renowacji. W nowej wersji ogranicza Cię tylko wyobraźnia i oczywiście otrzymujesz zupełnie nowy dom. Jeśli masz czas, pieniądze i chęć zbudowania nowego domu, może to być dla Ciebie właściwa decyzja.

Inwestorzy w nieruchomości, którzy kupują domy w celu naprawy lub kupna i wstrzymania do wynajęcia, prawie zawsze szukają możliwie najlepszej oferty. Bardziej pożądanym i mniej kosztownym rozwiązaniem dla inwestorów jest generalnie ulepszenie już istniejącej nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com