Kariera dietetyka – jak odnieść sukces w zawodzie?

catering dietetyczny sopot

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że zdrowe odżywianie to nie tylko dbanie o szczupłą sylwetkę, ale również inwestycja w zdrowie i profilaktykę wielu groźnych chorób, szczególnie cywilizacyjnych. Osoby, które podejmowały próby odchudzania na własną rękę dobrze wiedzą, że zwykle jest to nieskuteczne działanie . Lepszym pomysłem jest udanie się do profesjonalnego dietetyka.

Ze względu na spore zainteresowanie, zawód dietetyka jest obecnie bardzo popularny i wręcz rozchwytywany. Profesjonalni dietetycy maja pozajmowane terminy na wiele tygodni do przodu. Ich pacjenci doskonale zdaja już sobie bowiem sprawę, że żadne diety cud nie działają i aby schudnąć, trzeba zmienić swoje złe nawyki żywieniowe. A te dosyć trudno jest namierzyć samodzielnie. Wizyta u dietetyka przyda się więc każdemu, komu zależy na zgubieniu zbędnych kilogramów i chce zrobić to z głową. Warto wybrać się do profesjonalisty, zamiast samodzielnie walczyć z kilogramami, gdyż ta walka bywa nieskuteczna i obarczona dużym ryzykiem wystąpienia efektu jojo.

Najpierw wykształcenie, potem dodatkowe kursy i szkolenia

Aby w zawodzie dietetyka odnieść sukces, trzeba przede wszystkim mieć odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe. Owszem, w dzisiejszych czasach można zostać dietetykiem nawet po krótkim kursie czy szkoleniu. Osoby, które kończą takie kursy nie zawsze jednak maja odpowiedni poziom wiedzy i kwalifikacji, aby móc samodzielnie doradzać innym. Lepszym rozwiązaniem są studia wyższe na tym kierunku, które dają o wiele bogatszą wiedzę. Dietetyk po studiach może sobie oczywiście uzupełniać kwalifikacje na różnych kursach czy szkoleniach, ale z pewnością ma większą wiedzę niż osoba, która skończyła jakiś weekendowy kurs

Dobry dietetyk potrafi nie tylko odchudzać klientów

Dobry dietetyk powinien znać się nie tylko na odżywianiu, ale również na profilaktyce wielu chorób i specjalnych potrzebach żywieniowych osób z różnymi dolegliwościami. Do dietetyków trafiają nie tylko osoby, które chcą zgubić zbędne kilogramy. Zdarzają się też osoby, które chcą przytyć, zwiększyć masę mięśniową, nauczyć się odżywiać w chorobie cukrzycowej, przy nietolerancji glutenu czy mając alergię na poszczególne składniki pokarmowe. Dietetyk musi wiedzieć, że mąka kukurydziana  jest nie tylko dobrym zamiennikiem innych mąk w przypadku, gdy ktoś ma alergię na gluten i nie toleruje tego białka. Mąka może też się przydać jako zagęszczacz do potraw, które chcemy odchudzić.

Podobnie jest w przypadku wielu innych składników żywieniowych. Profesjonalny dietetyk umie je odpowiednio łączyć i komponować w pełni zbilansowane diety, które zaspokoją konkretne potrzeby żywieniowe danego pacjenta. Trzeba bowiem pamiętać, że nie ma jednej diety, która byłaby dobra dla wszystkich. Dlatego też wiele z cudownych diet nie działa, gdyż nie są one dostosowane do indywidualnych potrzeb konkretnej osoby. Dietetyk, który układa dobre plany żywieniowe z pewnością odniesie sukces, gdyż liczba zainteresowanych tą usługa klientów nieustannie rośnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com