Kantory internetowe czy tradycyjne w lokalach – co się bardziej opłaca?

Artykuł ten poświęcę dwóm kwestiom, które są związane zarówno z prowadzeniem kantoru, jak i też z korzystaniem z niego. Postaram się w nim odpowiedzieć, co jest bardziej opłacalne dla osoby, która kantor chce prowadzić oraz dla osoby, która zajmuje się wymianą waluty.

Prowadzić kantor internetowy, czy fizyczny?

Jeżeli chcesz prowadzić działalność kantorową musisz spełnić szereg wymogów: być wpisanym do Rejestru Działalności Kantorowej, być zgłoszonym do NBP, nie możesz być karany, musisz mieć odpowiednie kwalifikacje (Twoi pracownicy również) oraz posiadać spory kapitał na otwarcie biznesu. Jeżeli chodzi o kantor fizyczny, to pamiętaj, że musisz prowadzić go w lokalu, który spełnia odpowiednie wymogi ustawowe. Lokal musi być ponadto odpowiednio zabezpieczony. Przy prowadzeniu kantoru internetowego odchodzą Ci już takie koszty jak np.: wynajem lokalu, monitoring itd. Prowadząc kantor internetowy zakładasz po prostu platformę internetową, ale niestety wszystkie inne wymogi dotyczą Ciebie tak samo, jak w przypadku założenia kantoru fizycznego. Ponadto Twoja platforma powinna być odpowiednio zabezpieczona przez zastosowanie zabezpieczeń typu SSL. Również i tutaj klienci muszą czuć się w pełni bezpieczni. Niezwykle istotną kwestią jest także reklama takiej działalności. Kantor fizyczny ludzie widzą, jako obiekt namacalny, jednakże przy odpowiednich środkach reklamowych i promocyjnych masz szansę dotrzeć do naprawdę wielkiej grupy klientów i to nie tylko z Twojego regionu, gdzie mieszkasz.

Gdzie lepiej wymieniać walutę?

Jeżeli zajmujesz się wymianą walut, to miej na uwadze przede wszystkim korzyści dla siebie. Już od jakiegoś czasu internetowe kantory stały się bardzo popularnym i chętnie odwiedzanym miejscem wirtualnym, gdzie śmiało można wymienić walutę. Do kantoru fizycznego musisz się przemieszczać w taki, czy też inny sposób, do internetowego zaś wejdziesz wszędzie tam, gdzie masz tylko połączenie z internetem. W kantorze internetowym nie musisz stać w kolejce i do tego oszczędzasz pieniądze oraz czas. Warto też spłacać za pomocą kantoru internetowego kredyty, jakie posiada się w obcych walutach. Jak będziesz mógł zauważyć, to np. kurs euro w kantorach internetowych, czy też dolara, franka i wielu innych walut, jest często bardziej korzystny niż w kantorze fizycznym. Można tutaj zatem zaoszczędzić.

Podsumujmy zatem

Reasumując powyższe informacje, jak sam zatem widzisz, można dojść do wniosku, iż w dobie społeczeństwa informacyjnego, z tym co fizyczne, wygrywa wirtualne. Przy prowadzeniu kantoru internetowego nie martwisz się o to, jak zabezpieczyć i wyposażyć lokal oraz skąd wziąć pieniądze na utrzymanie pomieszczenia. Prowadzenie kantoru internetowego jest po prostu tańsze, niż kantoru fizycznego. Podobnie dzieje się w przypadku wymiany walut, w kantorach internetowych są znacznie atrakcyjniejsze kursy niż w kantorach fizycznych. Nic zatem dziwnego, iż wiele osób decyduje się właśnie na wirtualną przestrzeń jeśli chodzi o prowadzenie interesów w powyższym zakresie.

Jeżeli interesują Cię aktualne kursy walut w bankach komercyjnych to możesz również skorzystać ze strony spred.pl:

spredpl-kursy-walut-w-bankach

Najważniejszą zasadą jest jednak bezpieczeństwo i Twoje i wszelkich uczestników wirtualnego rynku walutowego. O tym musisz pamiętać nieprzerwanie.

Na podstawie: portal kantorlista.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com