Jesteś studentem i chcesz sobie dorobić? Korepetycje online mogą być dobrym wyjściem

Internet daje olbrzymie możliwości poznania, zarobku, zbliżenia się do innych pomimo tego, że znajdują się oni (o tym samym czasie i w tym samym miejscu) np., na drugiej półkuli ziemskiej. Żyjemy w epoce „galopującej technologii” i na naszych oczach dzieją się rzeczy, na które ludzkość potrzebowałaby setek lat (być może człowiek szybko wynalazł koło, ale zapewne dużo czasu poświęcił, aby je w różny sposób zastosować).

Przede wszystkim globalizacja, oraz prawie natychmiastowa wymiana myśli i słów pomiędzy miastami, krajami, nawet kontynentami stała się czymś jak najbardziej normalnym i użytkowanym codziennie przez wszystkich tych ludzi, którzy mają dostęp do internetu. Niestety, nie wszyscy go mają. W niektórych krajach jest „reglamentowany”, a w tych o strukturze dyktatury, całkowicie zakazany w myśl zasady: „Jeśli tłum nie mówi, można nim kierować podług własnych korzyści”.

Świat, a internet

Pomijając nieliczne kraje, większość świata swobodnie posługuje się przekazywaniem informacji poprzez światową sieć internetową. Nie są to li tylko informacje dotyczące wydarzeń na świecie (często od tego jest telewizja). Internet służy do poszukiwania pracy, kontaktowania się ze znajomymi, wręcz pokazywania im siebie na odległość, używając do tego odpowiednich narzędzi jak np. Skype. Ale także to w/wspomniane narzędzie może służyć do pracy, którą możemy wykonywać dorywczo, lub nawet „cało-etatowo”, udzielając korepetycji „na żywo”.

To bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ można np. uczyć się języków obcych, poprzez kontakt z rdzennym mieszkańcem danego kraju, którego zechcemy języka się uczyć. Takich kontaktów można poszukać przez internet. Będąc w pieleszach własnego domu, możemy rozmawiać z, np. mieszkańcem innego kontynentu, przebywającym również we własnym domu. Jest to o tyle korzystne, że nie musimy nigdzie się wybierać, płacić za bilety, noclegi itp. Internet daje nam możliwości tu i teraz, bez zbędnych formalności, czy wydawania pieniędzy.

Korepetycje online

Korepetycje online to bardzo dobry pomysł dla tych, którzy mogli by takich korepetycji udzielać, a nie mają wiele czasu, ani pieniędzy, aby docierać „na żywo” do swych uczniów (zobacz na pomocnaukowa.pl). Korepetycje można prowadzić przez program Skype, ale również wykorzystując do tego własną skrzynkę mailową. Poprzez e-mail można przesyłać uczniom zadania do wykonania, lub materiał do „ogarnięcia”, przed kolejnym spotkaniem interview. Z takiego pomysłu powinni skorzystać np. studenci swoich własnych profesji i udzielać korepetycji uczniom mniej zdolnym, a przy tym odpowiednio zarabiać.

Student nigdy nie ma za wiele pieniędzy. Oczywiście zdarzają się tacy, którym rodzice fundują wszystko (lub nawet więcej), ale to minimalna ilość studentów. Znaczna większość musi zarobić na swe studia sama. I dlatego tacy studenci powinni zainteresować się korepetycjami online. Szczególnie ci dzienni studenci, którzy w praktyce często tracą cały dzień na dojazdach z jednej uczelni, na drugą. Mając ze sobą laptop, lub nawet tablet, mogą udzielać korepetycji w czasie wolnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com