Jeśli nie chcesz przegapić kandydata idealnego, skorzystaj z usług profesjonalnej rekrutacji menedżerskiej

Pasja i hobby

Wysokie umiejętności, imponujące doświadczenie zawodowe, doskonałe kompetencje – kandydat o pożądanym przez nas profilu zawodowym będzie wyjątkowo trudny do pozyskania. Dlaczego? Obecnie najlepsi z najlepszych najczęściej mają już ustabilizowaną sytuację zawodową i zajmują satysfakcjonujące ich stanowiska. Ta grupa pracowników z reguły nie jest zainteresowana jakąkolwiek zmianą. Jeśli nawet świetny specjalista, czy utalentowany menedżer jest dostępny na rynku pracy, to najczęściej jedynie przez chwilę. Łatwo ten moment przegapić, co z pewnością zalicza się do jednego z największych koszmarów każdego rekrutera. Czy zatem jesteśmy skazani na niepowodzenie? Otóż nie. Okazuje się, że usługi executive search mogą rozwiązać nasz problem.

Zatrudnij doświadczonych headhunterów

Co odróżnia profesjonalną agencję Executive Search od nawet najlepszego zespołu zajmującego się w firmie rekrutacją? Po pierwsze, doświadczenie. To setki procesów rekrutacyjnych zrealizowanych zgodnie z konkretnymi, często wyśrubowanymi wymaganiami klientów. Po drugie, zewnętrzni konsultanci rekrutacyjni znają rynek jak własną kieszeń. Ten nie ma przed nimi tajemnic i co istotne, agencje Executive Search na bieżąco monitorują to, co się dzieje na rynku pracy w poszczególnych branżach, czy też np. w konkretnych miastach. Zawężone poszukiwania kandydatów, jak executive search Poznań, pozwalają jeszcze szybciej uzyskać interesujące nas informacje, które jednocześnie zdecydowanie usprawniają cały proces rekrutacji.

Wartością dodaną dla klienta korzystającego z usług profesjonalnej rekrutacji jest zatem wiarygodna informacja na temat dostępnych na rynku kompetencji, czy też oczekiwań wysokiej klasy pracowników w zakresie wynagrodzeń.

Jest jeszcze trzeci aspekt, który warto wziąć pod uwagę, zastanawiając się nad skorzystaniem z usług profesjonalnej rekrutacji menedżerskiej. Jak wspomnieliśmy na wstępie, najlepsi na rynku najczęściej nie są bezpośrednio zainteresowani nowymi ofertami pracy. Rolą headhuntera jest zatem przekonać niezdecydowanych lub… uzyskać kontakt do innego świetnego specjalisty. Ludzie z tej samej branży, podobni, zajmujące podobne stanowiska często trzymają się razem. Headhunterzy o tym wiedzą.

Przewagą agencji Executive Search jest dostęp do informacji

Jakie stawki rynkowe obowiązują dla poszczególnych stanowisk w danej branży? Na jakich warunkach i dla kogo pracują najlepsi specjaliści? Jak przejąć najlepszych fachowców w branży? Konsultanci agencji Executive Search znają odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Wszystko to dzięki m.in. wartościowym kontaktom, jakimi dysponują, i bezcennym znajomościom. Ta przewaga informacyjna pozwala podzielić się z klientem, zlecającym przeprowadzenie rekrutacji menedżerskiej, informacją na temat m.in. trendów i możliwości rynkowych. Informacje w połączeniu z efektywną metodologią direct search i profesjonalnymi narzędziami pozwalają łowcy głów na pozyskanie najwyższej klasy profesjonalistów o ugruntowanej pozycji zawodowej, często pasywnych w zakresie nowych możliwości rozwoju kariery.

Konsultanci agencji Executive Search mają zatem wszystko co niezbędne, aby dotrzeć do kandydata idealnego i przekonać go do zmiany, czyli przyjęcia oferty nowego stanowiska. Co ważne, w takim przypadku rekrutacja przebiega znacznie szybciej. Rozbudowana sieć wartościowych kontaktów sprawia bowiem, że czasem wystarczy jedna rozmowa, aby odnieść sukces. To z pewnością oszczędność Twojego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com