Jeśli nie architektura, to co studiować?

Architektura jako kierunek studiów umożliwia zatrudnienie w wiodącej branży światowej, a także daje podstawy do poszukiwania do wyjątkowo zarobkowej pracy. Wiele studentów jednak nie daje rady z programem kształcenia bądź porzuca naukę z różnych względów. Co wtedy zrobić i wybrać jako swój przyszły zawód?

Wizualizacje architektoniczne

Obecnie na rynku architektonicznym istnieje wiele firm i biur, które poszukują osób odpowiedzialnych za wizualną oprawę projektów budowlanych. Do tworzenia wizualizacji potrzebna jest znajomość specjalistycznego oprogramowania oraz wyczucie estetyczne. Tak naprawdę nie potrzeba specjalistycznej wiedzy budowlanej, aby móc tworzyć wielkie bannery, wspaniale eksponujące nowopowstałe osiedle. Liczy się przede wszystkim samozaparcie, nauka i praca na odpowiednim programie, np. 3dsMax, oraz smak i wyczucie. Wizualizacje architektoniczne to tak naprawdę odłam grafiki komputerowej i można nauczyć się ich już w kilka miesięcy.

Grafika komputerowa

Z racji, iż większość projektów budowlanych na studiach architektonicznych musi być popartych odpowiednimi wizualizacjami, z tego względu studenci często pracują na specjalistycznych programach. Za ich pomocą można tworzyć również logotypy, bannery czy też plakaty. Nawet jeśli ktoś po architekturze nigdy nie zaprojektuje zapierającej dech w piersiach budowli, może z powodzeniem sprawdzić się jako grafik. Przy obecnych trendach na rynku nie powinien on mieć problemu ze znalezieniem ofert pracy w agencji reklamowych czy firm drukarskich.

Architektura wnętrz

Przez studentów architektury aranżacja wnętrz, nazywana również architekturą, traktowana jest ironicznie. Tak naprawdę nie wymaga ona wykształcenia, a specjalistyczna wiedza może, choć nie musi pomagać osobie na takim stanowisku. W dużej mierze liczy się znajomość trendów oraz koncepcji, które można poznać m.in. na studiach architektonicznych. Jeśli ktoś studiował ten kierunek, z łatwością odnajdzie się we wnętrzarstwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com