Jedna z groźniejszych chorób, czyli nadciśnienie

Zapewne doskonale wiemy o tym, że w starszym wieku ryzyko różnego rodzaju chorób jest znacznie wyższe niż wtedy, gdy jesteśmy jeszcze młodzi. Jednak było tak od zawsze i w rzeczywistości raczej nie jesteśmy w stanie na to nic poradzić. Jedno jest pewne – jeśli tylko zostanie wykryta u nas jakakolwiek choroba lub po prostu ją podejrzewamy to powinniśmy jak najszybciej udać się do lekarza. Tutaj sporym problemem czasami okazuje się wybór lekarza, który zajmie się konkretnym problemem.

Co się stanie, gdy zaniedbamy nadciśnienie?

Dla przykładu, jeśli dotyczą nas problemy z sercem to dobrym wyborem tutaj będzie

https://kardiolog-warszawa.waw.pl/. Jednak z drugiej strony zajmuje się on nie tylko bezpośrednio sercem, ponieważ w przypadku, gdy mamy problemy z nadciśnieniem tętniczym to również powinniśmy się do niego wybrać. Przynajmniej w teorii wspomniana choroba jest bardzo prosta, bo polega po prostu na podwyższonym ciśnieniu, jednak w praktyce nie jest wcale tak prosto jak nam się wydaje. Gdy nie będziemy jej leczyć to niestety, ale może skończyć się to dla nas bardzo poważnymi powikłaniami, a tego chyba każdy z nas chciałby uniknąć. Powiedzmy sobie teraz o tym w jaki sposób leczy się tę chorobę.

Jak leczyć nadciśnienie?

Zacznijmy od metod niefarmakologicznych. Jeśli chcemy leczyć się w ten sposób to przede wszystkim musimy ograniczyć spożywanie alkoholu i palenie tytoniu – jest to w zasadzie najważniejsze. W dodatku najlepiej postawić na dietę, która pozwoli nam schudnąć. Już nawet mała utrata wagi poprawi nasze ciśnienie. Co więcej powinniśmy zadbać o regularną aktywność fizyczną oraz zwiększenie spożycia soli – oczywiście powinno być to z umiarem. Z kolei, gdy jest to leczenie farmakologiczne to polega ono przede wszystkim na zażywaniu tabletek, a w trudnych przypadkach podaje się leki pozajelitowo, najczęściej w postaci wlewów dożylnych. Jak zatem widać jest możliwość wyleczenia nadciśnienia, ale nie da się ukryć, że liczy się czas naszej reakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com