Jazda próbna przed zakupem samochodu? To obowiązek!

Nie zawsze musi to być nowy samochód. Ponieważ samochody używane mogą służyć również przez wiele lat. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka rzeczy, aby nie doszło do klopsa i przepadku pieniędzy. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach nie każdy ma odpowiedni budżet by kupić nowy samochód, dlatego coraz popularniejsze stają się samochody używane.

Najważniejszą rzeczą w używanym samochodzie jest dokładne przyjrzenie się mu. Należy również przeprowadzić jazdę próbną, aby wykluczyć wszelkie usterki.

Kup samochód w dowolnym miejscu

Używanych samochodów nie brakuje i zazwyczaj można je znaleźć w regionie. Jednak występuje tu zjawisko, które nie jest tak rzadkie. Idealny samochód marzeń znajduje się zwykle w województwie.

Ale nawet to nie stanowi problemu, jeśli nie masz własnego samochodu lub jeśli już przestał współpracować. Alternatywnie można wynająć samochód na weekend i nie tylko obejrzeć używany samochód, ale także wybrać się na weekendową wycieczkę. Warto również przyjrzeć się renomowanym komisom aut używanych. Dlatego, nawet jeśli masz do pokonania kilkaset kilometrów, czasami warto odwiedzić miejsce takie jak komis samochodowy Warszawa, by zakupione auto służyło Ci jeszcze przez lata.

Jazda próbna „nowym” używanym samochodem

Oczywiście nie zależy to tylko od jazdy próbnej. Również należy zwrócić uwagę na równowagę ekologiczną jazdy samochodem i dokładnie zastanów się, który pojazd jest odpowiedni przed zakupem lub oględzinami. Jeśli wiesz, którą jazdę wybrać i znalazłeś odpowiedni samochód, możesz przeprowadzić wycieczkę i jazdę próbną.

Dlaczego zdecydowanie powinieneś zrobić jazdę próbną przed zakupem samochodu?

Podczas jazdy próbnej można zobaczyć różne sytuacje obciążeniowe. Oczywiście ważne jest, aby uważać na odgłosy – takie jak grzechotanie, dudnienie czy trzaskanie. Dźwięki silnika również wskazują, że coś jest nie tak. Dlatego podczas jazdy należy opuścić szybę, aby odgłosy były lepiej słyszalne.

Test sprzęgła i obwód

Podczas jazdy próbnej używanym samochodem należy sprawdzić sprzęgło oraz układ kierowniczy i pedał przyspieszenia. Jeśli samochód nie rusza aż do momentu, kiedy całkowicie puścisz sprzęgło, oznacza to oznaki zużycia .

Ten proces nie powinien również wydawać odgłosów skrzypienia ani mieć dużo luzu. Ponadto należy uważać, aby biegi nie przeskoczyłypo szarpnięciu pedału przyspieszenia.

Hamulce są niezbędne

Hamulce są szczególnie ważne i powinny być szeroko testowane. Jeśli mocno hamujesz z prędkością od 30 do 40 km/h, samochód nie powinien ciągnąć się w prawo ani w lewo. To wskazywałoby na jednostronne zużycie hamulców.

W celu sprawdzenia działania układu przeciwblokującego hamowanie awaryjne powinno odbywać się również z powyższą prędkością na prostej i nieprzejezdnej drodze. Koła nie mogą się blokować, a pojazd nie może zjechać z pasa.

Aby przetestować tor, należy na chwilę zdjąć ręce z kierownicy podczas jazdy. Jeśli samochód pozostaje na torze, wszystko jest w porządku. Jeśli samochód zjeżdża na jedną stronę, należy sprawdzić zbieżność kół i podwozie.

Istnieje wiele innych testów, które można wykonać. Ale jazda próbna jest ważna nie tylko w przypadku używanych samochodów. Nowy samochód należy poddać próbie podczas jazdy próbnej, aby upewnić się, że można z nim bezpiecznie „współpracować”.

Niestety często zdarza się, że kupujący zamawiają samochód z katalogu, a po dostawie zauważają, że wyobrazili sobie inny samochód. Z tego powodu jazda próbna nowymi i używanymi samochodami jest bardzo ważna, aby znaleźć idealny samochód dla Ciebie.

Czy mogę oddać samochód w rozliczeniu?

Oczywiście, w renomowanym komisie samochodowym będziesz mógł pozostawić swój stary samochód w rozliczeniu. Inna sprawa, jeśli Twój samochód jest uszkodzony, skorodowany czy po wypadku. W takim wypadku dobrze zgłosić się do firmy zajmującej się złomowaniem aut i sprzedanie naszego auta za gotówkę, którą możemy przeznaczyć na zakup nowszego używanego auta w komisie.

 

Polecamy:
Porównanie lokat – na co zwrócić uwagę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com