Jakiego materiału użyć do budowy hali produkcyjnej?

W trakcie projektowania hali produkcyjnej najważniejsze jest, jakich użyje się materiałów. To dzięki zastosowanym produktom można osiągnąć oczekiwany efekt. Jeżeli chcesz, by twoja hala produkcyjna powstała tanio, szybko i była solidna przez lata, podpowiemy ci, które materiały okażą się najlepsze. Polecamy zainwestowanie w płyty warstwowe, które są już tradycyjnym materiałem w budownictwie.

Czym są płyty warstwowe?

Płyty warstwowe są prefabrykantem, z którego bardzo często wykonywane są różnego rodzaju elementy budynków. Wykorzystywane są przede wszystkim do budowania ścian czy dachów hal produkcyjnych. Warto pamiętać, że nie są one materiałem konstrukcyjnym, lecz tylko osłonowym. W tym celu na rynku można znaleźć wiele rodzajów płyt warstwowych. Najpopularniejszymi są płyty warstwowe dachowe i płyty warstwowe ścienne.

Płyty warstwowe dachowe

Płyty warstwowe dachowe są wykorzystywane przy budowaniu dachów, które mają mały lub średni kąt nachylenia. Przy ich produkcji stosuje się wełnę mineralną, a także piankę PIR. Płyty warstwowe dachowe świetnie sprawdza się jako pokrycia dachowe, ponieważ są odporne na parę wodną oraz deszcz.

Płyty warstwowe ścienne

Płyty warstwowe ścienne bardzo często można spotkać w okładzinach stalowych. Rdzeń tych płyt warstwowych składa się zwykle z pianki poliizocyjanurowej PIR, a także wełny mineralnej MiWo. Są bardzo lekkie w swojej konstrukcji, a pomimo to wyróżniają się ponadprzeciętną trwałością oraz wytrzymałością mechaniczną. Ze względu na właściwości, a także zastosowanie można je rozróżnić na płyty warstwowe ścienne elewacyjne oraz płyty warstwowe ścienne zewnętrzne.

Zalety płyt warstwowych

Płyty warstwowe bardzo często są wybierane, ponieważ to rozwiązanie tanie i szybkie przy budowie hali produkcyjnej. Ich głównymi zaletami są ponadprzeciętne właściwości termiczne – dzięki temu są trwałe i doskonale nadają do się do budowania zewnętrznych części jak ściany czy dachy. Korzystanie z płyt warstwowych gwarantuje również, że budowa będzie postępowała w ekspresowym tempie, są one znacznie szybsze w montażu, niż choćby przy zastosowaniu technologii murowanej. Bardzo często w przypadku hal produkcyjnych wybierane są płyty warstwowe ze względu na swoja zdolność tłumienia hałasu, która jest niezwykle ważna, szczególnie gdy obiekt znajduje się w strefie zabudowanej.

Producent płyt warstwowych

Chcąc swoją halę produkcyjną zbudować z wysokiej jakości płyt warstwowych czy to ściennych, czy dachowych, najważniejsze jest, by kupować je ze sprawdzonego źródła. Firma Arpanel wieloletnim producentem płyt warstwowych. Oferuje produkty, które spełniają wysokie wymagania klientów. Dzięki długoletniemu doświadczeniu pomogą w wyborze odpowiedniego rozwiązania idealnie sprawdzającego się w nowoczesnej hali przemysłowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com