Jakie spółki warto obserwować na giełdzie?

W inwestowaniu na giełdzie, ważne jest, aby obserwować raporty wyników spółek za każdy kwartał. Oto akcje trzech przedsiębiorstw, które powinieneś przeanalizować w tym sezonie.

W inwestowaniu na giełdzie, ważne jest, aby obserwować raporty kwartalne spółek. Stanowią one źródło informacji o trzymiesięcznych wynikach przedsiębiorstwa, a także komentarz zarządu na temat przyszłych wyników i długoterminowej strategii. Jeżeli uważasz, że spółka dobrze radziła sobie w danym kwartale, dobrym rozwiązaniem może być zakup większej ilości akcji przed publikacją wyników.

Oto akcje trzech spółek, które powinieneś przeanalizować w tym sezonie.

Square

Lider usług fintech, Square, notuje rewelacyjne wzrosty – w pierwszej połowie 2021 roku przychody wzrosły o 195% w ujęciu rok do roku. Choć jest mało prawdopodobne, że firma będzie nadal rozwijać się w tak szybkim tempie, długoterminowe perspektywy firmy pozostają intrygujące i prawdopodobnie będzie ona bardzo wpływowym graczem w branży fintech w następnej dekadzie.

Aplikacja do płatności mobilnych Cash App oraz usługa przetwarzania płatności dla handlowców zbudowały imponujące bazy użytkowników, a rosnąca popularność tych platform oraz inne czynniki sprzyjające pomogły firmie w osiągnięciu dobrych wyników. Firma dokonała również kilku znaczących przejęć, ostatnio ogłosiła plany zakupu Afterpay – lidera w szybko rozwijającej się kategorii “kup teraz, zapłać później”.

Square opublikuje swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał po zamknięciu rynku 4 listopada. W drugim kwartale Square pobiła oczekiwania co do wyników, osiągając skorygowany zysk w wysokości 0,18 USD na akcję, podczas gdy średnia prognoz analityków zakładała skorygowany zysk na akcję w wysokości 0,05 USD. W ciągu ostatnich trzech lat cena akcji spółki wzrosła o 245%.

Niektórzy inwestorzy i analitycy obawiają się, że spowolnienie wzrostu Cash App doprowadzi do wyprzedaży akcji lub ograniczy potencjalne wzrosty w najbliższym czasie. Jednak firma ma wiele czynników sprzyjających branży i może mieć kilka dużych ruchów w zapasie.

Spółka doskonale wie w jaką walutę inwestować, dlatego sprzedaż bitcoinów zwiększyła przychody lidera fintech. Biorąc pod uwagę, że wiodąca na rynku kryptowaluta cieszyła się silną dynamiką pod koniec trzeciego kwartału, a ostatnio ustanowiła nowe maksima cenowe, Square może sprawić kolejną niespodziankę przy okazji kolejnej publikacji wyników kwartalnych.

Square rozważa zbudowanie systemu wydobywczego bitcoin o otwartym kodzie źródłowym i możliwe, że inwestorzy otrzymają aktualizację tych planów podczas telekonferencji firmy fintech za trzeci kwartał.

Przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej około 118 miliardów dolarów i akcjach notowanych po około 6,2-krotności oczekiwanej sprzedaży i 136,5-krotności oczekiwanego zysku, wyniki spółki mogą mieć wpływ na wyceny w całej przestrzeni fintech.

LendingClub

Cyfrowy bank rynkowy LendingClub zyskał na wartości o około 266% od początku roku.

W drugim kwartale 2021 roku, LendingClub osiągnął rewelacyjne wyniki finansowe. Bank osiągnął zysk kilka kwartałów wcześniej niż powinien, wygenerował ponad 204 mln dolarów przychodu i udzielił 2,7 mld dolarów pożyczek w kwartale. Zarząd znacznie podniósł również swoje całoroczne prognozy. W tygodniu po raporcie akcje wzrosły o około 50%.

Wyniki LendingClub mogą być kolejnym przełomowym momentem dla akcji. Jeśli inwestorzy zobaczą kolejny mocny i spójny kwartał, to ładnie wynagrodzą akcje, ponieważ kilku konkurentów handluje z ogromnymi premiami w stosunku do spółki.

Wix.com

Wix przez lata wyrobił sobie markę jako łatwa w użyciu platforma do tworzenia witryn. Na początku tego roku firma powiedziała, że przekroczyła próg 200 milionów zarejestrowanych użytkowników, a zarząd firmy stwierdził, że uważa, iż połowa wszystkich nowych witryn może być tworzona przy użyciu Wix w ciągu najbliższych pięciu do siedmiu lat.

Wix posiada stale rozszerzający się zestaw narzędzi, które pomagają zwiększyć funkcjonalność nowoczesnej strony internetowej i aplikacji mobilnej. Wśród nich znajdują się funkcje drag-and-drop, które umożliwiają takie rzeczy jak planowanie kalendarza, zamawianie w sklepach i restauracjach oraz opcje wysyłki i realizacji – ściśle zintegrowane z płatnościami Wix, sprzętem Wix point-of-sale lub używane z ponad 50 innymi dostawcami płatności cyfrowych.

Płatności, e-commerce i powiązane usługi napędzają imponujący wzrost dla firmy programistycznej. W drugim kwartale 2021 roku sprzedaż rozwiązań biznesowych wzrosła o 75% rok do roku do 80,5 miliona dolarów. Stanowi to tylko około jednej czwartej całkowitych przychodów Wix, ale w tym tempie te bardziej zaawansowane możliwości sieciowe będą rosły, aby objąć znacznie większą część wyników firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com