Jakie pytania warto zadać w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej?

Biorąc udział w rozmowie kwalifikacyjnej o pracę, zazwyczaj na jej koniec słyszymy ze strony rekrutera pytanie, czy sami chcielibyśmy o coś zapytać potencjalnego pracodawcę. Większość osób zazwyczaj w tym momencie ma wrażenie, że rozmowa już się zakończyła i pragnie jak najszybciej z niej wyjść. Tymczasem warto przygotować sobie kilka pytań do pracodawców, aby stworzyć wrażenie siebie jako osoby faktycznie zaangażowanej i starającej się o to konkretne stanowisko.

Dlaczego warto zadawać pytania na rozmowie kwalifikacyjnej o pracę?

Odpowiadając na oferty pracy zamieszczane na przykład na portalu Pracuj.pl, starajmy się włożyć w to więcej wysiłku niż jedynie wysyłanie dokumentów aplikacyjnych do jak najszerszego grona ogłoszeniodawców. Nasze starania zostaną z pewnością docenione znacznie bardziej przez osoby widzące, że postaraliśmy się zdobyć dodatkowe informacje o firmie, choćby przeglądając jej stronę internetową i przygotowując sobie w związku z tym pytania do pracodawcy. Warto zdać sobie sprawę, że nasze zaangażowanie gra na nasz ostateczny sukces zawodowy nie tylko w momencie rozpoczynania pracy, ale również pomyślnego przejścia przez etap rekrutacji.

Jakie pytania o pracę warto sobie wcześniej przygotować?

Dla wielu osób odpowiadających na oferty pracy problemem jest kwestia przygotowania sobie wcześniej odpowiednich pytań. W tym celu warto jednak przede wszystkim przejrzeć uważnie stronę firmową pracodawcy zapraszającego nas na rozmowę, zapisując od razu nasuwające się nam pytania. Mogą się one pojawić również w trakcie samego spotkania rekrutacyjnego. Dlatego warto mieć przy sobie notatnik pozwalający na ich zapisanie. Jeżeli nie pojawiły się żadne tego typu kwestie, zawsze możemy spróbować dowiedzieć się, jak długo istnieje stanowisko, o które się staramy, dokładnie obowiązki zawodowe będzie pełnić osoba zatrudniona czy też jakie są możliwości dalszego rozwoju. Są to tzw. „bezpieczne” kwestie, które dadzą jednak wrażenie, że autentycznie chcemy zatrudnić się akurat w tej firmie, do wybranej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com