Jakie przyprawy można stosować do marynaty do ryby?

Mięso ryb jest zdrowe, lekkostrawne, delikatne, a mimo to jest spora grupa osób, które za nim nie przepadają. Swoją niechęć do ryb tłumaczą specyficznym smakiem, zapachem oraz dużą ilością ości. Filetowanie ryby, dzielenie na porcje, jest pracochłonne. Tymczasem dobrze przygotowana ryba może stanowić znakomitą ofertę w szybkiej gastronomii. Wiele osób, które spróbowało ryby w panierce m.in. nad polskim morzem, zmieniło zdanie na jej temat. Po prostu ją polubiło. Dlaczego? Gdyż zrozumieli, że kluczem do dobrego smaku jest przyprawa, marynata i panierka.

Przygotowanie ryb do obróbki termicznej

Sztuka przygotowania ryb polega na ich odpowiednim przyprawieniu. Przed smażeniem, pieczeniem, czy grillowaniem ryb, zaleca się je zamarynować. W ten sposób nadaje się im smaku, barwy i aromatu. Podczas marynowania, ryby nabierają jędrności. Marynowanie ma właściwości konserwujące i skraca czas obróbki termicznej. Najkrócej mówiąc, marynata do ryb sprawia, że nielubiane ryby stają się znakomitym i cenionym daniem. W przypadku restauracji i barów gastronomicznych, idealnie sprawdzają się gotowe przyprawy i marynaty, które zawierają wszystkie niezbędne składniki znakomicie podkreślające smak. Stosując gotowe produkty, właściciel lokalu nie musi martwić się o dobór odpowiednich przypraw i ich ilości, co więcej ma pewność, że każdy klient otrzyma smaczną i apetyczną rybę, przygotowaną w krótkim czasie.

Domowe marynaty do ryb

Do przygotowania marynaty do ryb można zastosować wiele przypraw, jednakże należy podejść do tego z wyczuciem, gdyż zbyt duża ilość ziół może popsuć smak mięsa. Do sporządzenia marynaty można zastosować musztardę, miód, białe wino, ocet winny i spirytusowy oraz sos sojowy. Przyprawy do ryb dobiera się w zależności od gatunku ryby. Ryb słodkowodnych typu karp, leszcz i pstrąg, nie należy nadmiernie doprawiać. Polecany jest biały pieprz, a należy unikać ziela angielskiego i liścia laurowego, ponieważ ich intensywne aromaty mogą stłumić smak i aromat ryby. Kucharze radzą, aby do ryb słodkowodnych stosować takie przyprawy jak: cytryna, pieprz cytrynowy, koperek, tymianek lub natkę pietruszki.

W szybkiej gastronomii, najkorzystniej jest zastosować gotowe rozwiązania, takie jak przyprawa do ryby Holly Powder, która wzbogaca smak ryby i nadaje daniom oryginalności i przyjemnego aromatu oraz marynata do ryby, która wnika w głąb mięsa sprawiając, że staje się po prostu pyszne.

One Comment on “Jakie przyprawy można stosować do marynaty do ryby?”

  1. Szukam dobrych, sprawdzonych, funkcjonalnych i przede wszystkim niezawodnych grillów do lokalu gastronomicznego. Jak myślicie, warto zerknąć na Weber Grille? Do tej pory za bardzo nie interesowałem się tą tematyką i nie do końca wiem, na co zwracać uwagę przy wyborze konkretnego grilla? Możecie coś doradzić lub polecić jakieś naprawdę dobre grille?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com