Jakie mieszkania wybierają Polacy?

Zielonki Residence Warszawa Zachodnia

Jednym z najbardziej widocznych trendów stała się ucieczka z dużych miast. Mając na uwadze zakup mieszkania, Klienci coraz baczniej zwracają uwagę na odpowiedni metraż, funkcjonalność poszczególnych pomieszczeń czy lokalizację inwestycji.

W obecnych czasach, kiedy w zasadzie każda rodzina jest zmotoryzowana,
nie musimy już martwić się o to, by nowy dom był w centrum miasta. Wskaźniki preferencji zakupowych pokazują wręcz tendencję wyboru domów i mieszkań na obrzeżach miast, gdzie tzw. „zielone kolonie” mają bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę handlowo-usługową, a także dostęp do przedszkoli, szkół oraz żłobków, zapewniając pełen komfort nowym mieszkańcom, jak np. w przypadku inwestycji realizowanych na ternie Warszawy Zachodniej.

Zainteresowanie terenami na zachodzie Warszawy doskonale widać chociażby
na przykładzie inwestycji Zielonki Residence, która wyróżnia się mansardowymi dachami nadającymi zarówno rodzinny, jak i nowoczesny charakter. Wysokie mieszkania na ostatnich piętrach, duże tarasy i balkony, przeszklenia, hala garażowa i przyjazny dzieciom plac zabaw to cechy tworzące przestrzeń, w której będzie się komfortowo mieszkało. Nie bez znaczenia pozostaje też atrakcyjna cena – wybór inwestycji w tej lokalizacji wiąże się dla klientów z tym, że za kwotę podobną do ceny mieszkania w centrum miasta czy chociażby na Bemowie otrzymują dużo większy metraż
– mówi Klaudia Siarkiewicz, Prezes Kreator Dom Invest, lidera deweloperskiego w tej części miasta.

Oprócz lokalizacji, równie ważna jest zabudowa. Obecnie popularnością cieszą się kameralne osiedla z kilkupiętrową nowoczesną zabudową z naturalnymi surowcami na elewacjach, zawierające zadbaną i uporządkowaną zieleń na patio. Przestrzeń wspólna jest bardzo ważnym elementem, gdyż zapewnia możliwość rekreacji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, zwiększając jednocześnie bezpieczeństwo.Niezwykle doceniane przez klientów stały się przydomowe ogródki oraz balkony. W zasadzie każdy metr kwadratowy, z którego możemy swobodnie korzystać na zewnątrz, pozostając jednak w domu coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Już nie tylko przydomowe ogródki, ale i balkony tej wiosny zyskały nowe życie – kwiaty, dekoracje oraz miejsca na wypoczynek.

Doskonałym przykładem może być gmina Stare Babice, która w ostatnich latach, dzięki wielu inwestycjom, przekształciła rolniczy krajobraz w nowoczesny i charakterystyczny dla osiedli jednorodzinnych. Bliska odległość do Warszawy, jej rynków pracy i zbytu powoduje, że corocznie w gminie osiedla się wiele rodzin.

Tym samym, zachodnia część Warszawy przeżywa w ostatnim czasie renesans pod względem rozwoju, rozbudowy infrastruktury technicznej i społecznej oraz nowych inwestycji deweloperskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com