Jakie ma znaczenie logistyka części zamiennych ?

Jak przebiega przesiewanie kruszyw?

Logistyka części zamiennych to bardzo istotna gałąź gospodarki, która zapewnia właściwe i nieprzerwane funkcjonowanie przedsiębiorstw produkcyjnych, posługujących się różnymi maszynami i urządzeniami, a także handlowo-usługowych.

Właściwie zorganizowana logistyka części zamiennych na wszystkich etapach począwszy od analizy potrzeb poprzez zaplanowanie łańcuchów dostaw aż do ich realizacji jest niezbędna dla wszystkich przedsięwzięć, których powodzenie opiera się na ciągłości produkcji lub sprzedaży. Nawet najwięksi producenci, dystrybutorzy i odbiorcy części zamiennych potrzebują specjalistycznych usług w tym zakresie.

Kto w Polsce zajmuje się logistyką części zamiennych ?

Zintegrowane usługi logistyczne świadczy w Polsce jedna z firm światowych o największym zasięgu – GEFCO posiadająca ponad 400 baz logistycznych w 47 krajach całego świata i może poszczycić się ponad 60-letnim doświadczeniem w świadczeniu usług. Za pośrednictwem strony internetowej pl.gefco.net zarówno producenci i dystrybutorzy jak i odbiorcy części zamiennych mogą uzyskać szczegółowe informacje a także wstępną wycenę usług. Kompleksowe działanie logistyki części zamiennych oparte jest na aktualnej analizie zapotrzebowania klientów i dopasowaniu go do współczesnych wymogów stawianych przez rynek motoryzacyjny. GEFCO zapewnia wszystkie rodzaje transportu – morski, lotniczy, drogowy i kolejowy.

Jakie usługi świadczy GEFCO w zakresie logistyki części zamiennych ?

Dla swoich klientów firma zapewnia specjalne oprogramowanie i nowoczesną platformę on-line pozwalającą na bieżąco śledzenie i zarządzanie procesami logistycznymi. Logistyka części zamiennych wspiera i przyspiesza dystrybucję części, niezależnie od ich wagi i rozmiaru równocześnie optymalizując koszty ich transportu. Pomaga w załatwianiu formalności celnych i przygotowaniu dokumentacji celnej. Ułatwia znalezienie i wybór najlepiej zlokalizowanych centrów dystrybucji. Zapewnia dostwy 3 razy w ciągu doby – w nocy, rano i po południu. Pomaga w zarządzaniu zapasami, kontroli nas zmówieniami i przygotowaniu wysyłek. Gwarantuje dostępność w czasie 30 minut po otrzymaniu zamówienia od klienta. Uwzględnia specjalne życzenia typu pilne dostawy. Zarządza obiegiem zwrotnych opakowań. Pomaga w zarządzaniu zwrotami spowodowanymi błędem w zamówieniu, zwrotami nadmiernie zgromadzonych zapasów i zwrotami spowodowanymi przez wady objęte gwarancją. Pomaga w organizowaniu akcji promocyjnych i sezonowych. Dostarcza części do sklepów i salonów motoryzacyjnych, bezpośrednio do klienta końcowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com