Czy wiesz, że co drugi dorosły Polak posiada zobowiązanie kredytowe? Nie wynika to jednak ze złej sytuacji finansowej mieszkańców naszego kraju, ale raczej rosnących potrzeb. Co więcej, dla instytucji, które udzielają takie zobowiązania, jesteśmy w pełni wiarygodni i wypłacalni. Polskie społeczeństwo stale się wzbogaca, dlatego też potencjalny klient ma coraz większe wymagania. Jakie kredyty zaciągane są najchętniej? Sprawdź szczegóły.
Kredyt bez wysokich kosztów
To właśnie oprocentowanie zobowiązania kredytowego jest czynnikiem, na który przede wszystkim uwagę zwraca potencjalny klient. Kredyt ma być tani i generować jak najmniejsze koszty. Wciąż jednak kredytobiorcy patrzą jedynie na wysokość comiesięcznej raty oraz czas trwania umowy, nie uwzględniają zaś wskaźnika RRSO, który mówi o całkowitych opłatach, jakie musi ponieść potrzebujący finansowego wsparcia.
Warto dodać, że na rynku usług kredytowych dostępne są również zobowiązania darmowe, zgodnie z którymi klient spłaca dokładnie tyle, ile pożyczył. Taka sytuacja ma oczywiście miejsce, kiedy spełnia wszystkie warunki umowy, przede wszystkim nie opóźnia regulowania comiesięcznych rat.
Szybki kredyt online bez konieczności wychodzenia z domu
Polacy chętnie korzystają z bankowości mobilnej, a ogromną popularnością cieszy się szybki kredyt online. Wystarczy wypełnić elektroniczny wniosek, by środki wpłynęły na konto jeszcze tego samego dnia. Potencjalny klient chce zminimalizować formalności i oszczędzać czas. Chce też otrzymywać finansowe wsparcie dokładnie wtedy, gdy takiego potrzebuje. Kredyty przez internet udzielane są jedynie na podstawie wniosku i danych z dowodu osobistego. To opcja, jaką standardowo oferują już instytucje pozabankowe. Te zazwyczaj nie generują raportu BIK, więc cały proces weryfikacji klienta trwa znacznie krócej.
Kredyt “szyty na miarę” indywidualnych potrzeb
To kredytobiorca określa wartość zobowiązania oraz liczbę koniecznych do spłaty rat. Dzięki temu zachowuje płynność finansową, a regulowanie należności nie stanowi większego problemu. Ponieważ na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, oferty kredytów i pożyczek są elastyczne, a instytucje dopasowują je do wymagań przyszłych klientów.
Warto uwzględnić, że te stają się coraz większe, a oprócz standardowej współpracy kredytobiorcy oczekują również dodatkowych bonusów. Dzięki temu na lepsze oferty mogą liczyć stali klienci, a specjalne promocje obejmują zwiększenie maksymalnej kwoty zobowiązania czy wydłużenie czasu jego spłaty. Kredyty i pożyczki udaje się dzisiaj konsolidować, zawieszać spłatę comiesięcznych rat w przypadku chwilowych problemów finansowych albo renegocjować warunki umów.
Przed podpisaniem umowy o kredyt czy pożyczkę zawsze warto porównać co najmniej kilka konkurencyjnych ofert, by móc wybrać zobowiązanie “szyte na miarę”. Szacowanie kosztów czy uwzględnianie ogólnych warunków współpracy jest jak najbardziej korzystne, natomiast każdy klient musi wziąć pod uwagę, że ostateczne zapisy w umowie są zawsze dopasowane indywidualnie, a instytucja bankowa czy pozabankowa uwzględnia nie tylko oczekiwania, ale też możliwości spłaty kredytobiorcy.
Polecamy:
– Sklep internetowy? Zadbaj o prezencję produktów i zachęć klienta do zakupów