Jakie informacje powinny zawierać etykiety spożywcze?

 

Każdy produkt, jaki możemy znaleźć na sklepowej półce, posiada jakąś etykietę. Część produktów posiada etykiety samoprzylepne. Jakie informacje powinny znaleźć się na etykiecie?

Etykiety spożywcze samoprzylepne- czym się cechują?

Etykiety spożywcze samoprzylepne, jak sama nazwa wskazuje, są po prostu naklejkami, które mają na celu identyfikację produktów spożywczych. Są odpowiednie do stosowania z różnymi produktami, zarówno tymi w opakowaniach kartonowych, jak i plastikowych czy szklanych. Etykiety samoprzylepne są trwałe i wytrzymałe, odporne na wilgoć czy niekorzystne warunki przechowywania produktu. Mowa tu np. o butelkach z alkoholem, które często są przechowywane w lodówkach i chłodniach. Ponadto, etykiety samoprzylepne cechuje wysoka jakość wydruku. Żywe kolory o doskonałym odwzorowaniu i kontraście, a do tego doskonała czytelność to niewątpliwie atuty tego rozwiązania. Dużą zaletą jest fakt, że etykiety mogą być projektowane indywidualnie, zgodnie z potrzebami danego producenta, co daje nieograniczone możliwości kreacyjne.

Jakie informacje powinna zawierać etykieta spożywcza?

Etykieta spożywcza to przede wszystkim nośnik informacji o produkcie. Istnieje kilka kluczowych kwestii, które zazwyczaj widnieją na etykiecie każdego produktu.

 • nazwa produktu, czyli jego główny element identyfikacyjny,
 • skład, czyli wykaz wszystkich użytych w produkcie składników, uporządkowanych zgodnie z ilością od największej do najmniejszej,
 • dane producenta, jego nazwę i logo,
 • data przydatności do spożycia,
 • kod kreskowy, będący sposobem na identyfikację produktu.Często na etykiecie widnieją także dodatkowe informacje, w zależności od tego, co to za produkt:
 • informacje o alergenach, zwłaszcza o glutenie, orzechach czy jajach,
 • warunki przechowywania obejmujące np. temperaturę czy konieczność przechowywania w lodówce
 • informacje dotyczące przygotowania, jeżeli dany produkt go wymaga,
 • oprócz kodu kreskowego, etykieta może zawierać także kod QR, który może być wykorzystany jako dostęp do dodatkowych informacji online.

  Etykieta jako nośnik reklamowy

  Etykieta spożywcza jest nie tylko nośnikiem informacji o produkcie, ale także bardzo istotnym elementem działań marketingowych i częścią identyfikacji wizualnej marki. Dobry projekt etykiety gwarantuje, że produkt będzie wyróżniał się spośród konkurencji, a tym samym stanie się lepiej widoczny np. w markecie. Projekt może być tworzony według indywidualnego pomysłu, a jedyne, co nas ogranicza to własna wyobraźnia. Nowoczesne techniki druku gwarantują najwyższą jakość, a zarazem atrakcyjną cenę. Szczegóły można znaleźć na stronie https://etykiety.pl/etykiety-spozywcze/.

Innowacja na wyciągnięcie ręki: Aplikacje Mobilne jako motor wzrostu biznesu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com