Jakie dozowniki do biura wybrać?

Dezynfekcja rąk to aktualnie wymóg. W dobie pandemii koronawirusa zwraca się na to szczególną uwagę w miejscach publicznych. Każdy pracodawca zobowiązany jest do tego, aby zarówno pracownikom, jak i klientom zapewnić dostęp do dozownika z mydłem. Jeśli ma być to bezpieczny i funkcjonalny model, to musi spełnić kilka wymogów. Zastanawiasz się, jakie dozowniki do biura wybrać i musisz jak najszybciej znaleźć odpowiedni model? Zapoznaj się ze wskazówkami podanymi poniżej.

Dozownik do dezynfekcji rąk w Twoim biurze

Każdy dozownik do mydła znajdujący się w przestrzeni publicznej powinien przede wszystkim być łatwy w obsłudze. Chodzi bowiem o to, by w kilka sekund można było dokonać bez przeszkód higienizacji dłoni. Odkażanie dłoni musi odbywać się sprawnie i nie powinno wtedy dochodzić do sytuacji, że dodatkowo dotyka się jeszcze jakichś powierzchni. Do wyboru pozostają modele dotykowe i bezdotykowe. Występują one w wersjach: naściennych, stojących oraz blatowych.

Chciałbyś, żeby dozownik do dezynfekcji rąk w Twoim biurze był niezawodny? Sprawdzaj oferty wyłącznie od renomowanych marek. Możesz w tym celu zobaczyć rankingi lub sugerować się rekomendacjami innych przedsiębiorców.

W trakcie wyboru dozownika zwróć również uwagę na jego pojemność. Im większe biuro i im więcej interesantów i kontrahentów się przez nie przewija, tym pojemność dozownika powinna być większa. Wówczas nie wystawiasz się na niepotrzebne ryzyko, że kiedykolwiek mogłoby zabraknąć płynu.

Przedsiębiorcy dobierający dozowniki do mydła o wiele częściej decydują się na modele naścienne. Są one wyjątkowo praktyczne, ponieważ nie zajmują wiele miejsca, a w dodatku prezentują się estetyczniej. Przeglądając oferty katalogowe, zwróć również uwagę na to, czy dozownik ma specjalny czujnik, pozwalający na bezdotykowe wykorzystanie. Jest to wygodne i w wielu osobach budzi większe zaufanie. To efekt tego, iż nie muszą dotykać całej konstrukcji.

Co ciekawe, na rynku znaleźć można również dozowniki biurkowe. Taki dozownik do biur nadaje się idealnie. Ma kompaktowe rozmiary, a więc nie zajmuje wiele miejsca. Poza tym daje możliwość natychmiastowej dezynfekcji osobie znajdującej się przy danym stanowisku pracy. Także petenci, których taka osoba przyjmuje mogą przed obsługą właściwą zdezynfekować dłonie. To komfortowe zarówno dla nich, jak i dla pracownika.

Rozmieszczenie oraz design dozowników do dezynfekcji

Dozowniki służące odkażaniu dłoni należy zawsze rozmieścić równomiernie w całym budynku. Oczywiście, najważniejszym miejscem, w jakim muszą się one znaleźć jest wejście główne do obiektu. To, ile finalnie znajdzie się w danym miejscu gadżetów tego typu, uzależnione jest od wielkości obiektu. Dozowniki muszą znaleźć się również przed wejściem do toalety. Ich miejsce jest także przed salą konferencyjną oraz przed stołówką. Niezależnie od ułożenia, każdy dozownik musi być ustawiony w widocznym miejscu, pozwalającym na  natychmiastową i bezproblemową obsługę.

Dobierając dozownik do płynu do dezynfekcji, zasugeruj się też jego designem. Element ten zagości w biurze na dłużej, wobec czego warto się postarać, by wywoływał świetne wrażenie. Producenci wytwarzają dozowniki w różnych wersjach kolorystycznych. Możesz znaleźć modele wpasowane do konkretnych przestrzeni biurowych, niekojarzące się wyłącznie ze sterylnością i warunkami laboratoryjnymi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com