Jakich obiektów musisz unikać chcąc wynająć pomieszczenie biurowe?

Chcesz dobrze wynająć pomieszczenie biurowe, ale nie wiesz od czego zacząć i jakich nieruchomości unikać? Trafiłeś w odpowiednie miejsce, bowiem tutaj mniej więcej nakreślimy czego szukać, czego spodziewać się w tych tematach.

Bezapelacyjnie najlepiej będzie jeśli zaczniesz od określenia wymogów technicznych i formalno-prawnych, tzn wszystkiego tego czego oczekujesz, czego potrzebujesz, na co możesz sobie pozwolić – jeśli będziesz to wiedział łatwiej będzie ci dopasować te wymogi pod warunki oferowane ze strony właściciela nieruchomości.

Rodzaj działalności

To właśnie ten aspekt w dużym stopniu będzie regulował być albo nie być danego pomieszczenia biurowego w Twoim biznes planie. Oprócz osobistych biznesowych preferencji istotne jest również (a nawet najważniejsze) wzięcie pod uwagę przepisów regulujących prowadzenie takiej czy innej działalności. Dla przykładu, jeśli chcesz otworzyć pralnię musi mieć ona min 50m2, apteka winna mieć 2 wejścia, a bardzo wydajna wentylacja powinna cechować każdy lokal gastronomiczny. Jeśli obiekt który bierzesz pod uwagę nie spełnia któryś z tych kryteriów – powinien od razu odpaść.

Skupmy się na powierzchni biurowej o tradycyjnym charakterze.

Tutaj jest nieco przyjemniej jeśli chodzi o gąszcz przepisów i wymogów. Tak czy inaczej jednak musisz dowiedzieć się jakie wymogi powinien spełniać planowany przez ciebie lokal użytkowy, aby w łatwiejszy sposób unikać wszystkich tych, które takowych wymogów nie spełniają. Musisz określić wszystkie czynności jakie będą na danej powierzchni wykonywane z racji twojej działalności, a jeśli któraś z nich okaże się niemożliwa do wykonania to po prostu musisz szukać innego miejsca dla siebie i swojej firmy.

Jeśli patrząc na lokal wiesz, że będziesz potrzebował jakiejś przebudowy typu remont wentylacji czy naruszenie ścian konstrukcyjnych koniecznie upewnij się że w formalno-prawnej umowie jest ten wątek uwzględniony i właściciel wynajmowanej powierzchni biurowej faktycznie na takie działania wyraził zgodę.

Brak wentylacji? – unikaj

Ponadto lepiej unikać pomieszczeń, które nie mają swojej niezależnej wentylacji, bezpośredniego wejścia z ulicy czy też nie osiągają określonej minimalnej akceptowanej wysokości. Gdy już określisz standard wnętrza, w jakim chcesz prowadzić swoją firmę powinieneś zawsze unikać wynajęcia takowych powierzchni biurowych, które odbiegają od tego standardu – no chyba, że możesz dogadać się tak z właścicielem, że poprzez jego bądź Twoje działania standard ten zostanie dostosowany do Twoich oczekiwań. Zwracaj uwagę jak wnętrze jest wykończone. Jeśli znajdziesz powierzchnię biurową z wilgocią, grzybem bądź pleśnią – też lepiej omijaj ją szerokim łukiem.

Chyba, że poza tym jest to wyjątkowo atrakcyjna oferta, wtedy wystarczy że skorzystasz z pomocy firmy takiej jak http://uslugi-karaczan.pl/, która zajmuje się profesjonalnym usuwaniem grzybów, pleśni i wilgoci – w ten sposób uzyskasz naprawdę solidne pomieszczenie w dobrej cenie, zaoszczędzisz i nie będziesz mieć problemu z takimi niedogodnościami, które jakby nie patrzeć mogą mieć naprawdę nieprzyjemny wpływ na Twoje zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com