Jaki wąż do beczkowozu?

Wybór węza przeznaczonego typowo do beczkowozu wcale nie będzie łatwym zadaniem, zwłaszcza iż na rynku jest szeroki wybór takich akcesoriów. Najważniejsze powinny być parametry oraz to z czego waż został wykonany, tylko wtedy okaże się faktycznie trwały i funkcjonalny.

Wąż gładki czy falowany?

To czy zostanie wybrany wąż gładki, czy o falowanej strukturze tak naprawdę zależy już od samego klienta. Zarówno jeden, jak i drugi model na pewno okaże się funkcjonalny. Jedyną różnicę może stwarzać ciężar, bo te falowane mają nieco mniejszą masę od tych z gładką powierzchnią.

Wąż do zadań specjalnych

Węże do beczkowozów przeznaczone są do tłoczenia zarówno cieczy zanieczyszczonej, fekaliów, jak i cieczy skażonej związkami chemicznymi. Oczywiście nadaje się również do tłoczenia czystej wody. Przy wyborze warto zwrócić szczególną uwagę czy wybrany wąż jest przede wszystkim elastyczny oraz, czy posiada tylko funkcje tłoczące, czy też ssawne. Szczególnie polecane są węże do beczkowozów oferowane przez kuma.pl, gdyż posiadają dodatkowe okucia zwiększające ich trwałość. To, czy dany wąż posiada końcówki umożliwiające jego podłączenie, jest także ważne, jeśli nie konieczne trzeba się w nie zaopatrzyć.

Jaką długość ma wąż?

Wybór długości węża do beczkowozu jest już indywidualną kwestią. Zamawiając go, klient zawsze może wybrać tyle metrów, ile faktycznie potrzebuje. Niestety węże gotowe, które można kupić w marketach, nie spełnią na pewno oczekiwań, a ich jakość oraz długość nie będą satysfakcjonujące, więc lepiej takie punkty sprzedażowe omijać z daleka a wybierać sprzedawców godnych zaufania a najlepiej robić zakupy u producentów takiego wyposażenia.

Elastyczność węża

Należy pamiętać, iż każdy wąż do beczkowozu wykonany jest z polichlorku winylu, który pod wpływem niskiej temperatury traci swoją plastyczność. Użytkując wąż w sezonie zimowym, nie należy się martwić, iż jest bardziej sztywny niż w lecie, bo nie jest to wcale wada węża, lecz właśnie utrata plastyczności materiału, z którego został wykonany. By bez obaw użytkować beczkowóz nawet przy minusowych temperaturach, warto zakupić wąż, który posiada domieszki naturalnego kauczuku, który w dużym stopniu wpłynie na jego elastyczność.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com