Jaki piec do pizzy wybrać?

Przygotowanie tradycyjnej włoskie pizzy wymaga umiejętności kucharza, sprawdzonego przepisu, ale również odpowiednich urządzeń i akcesoriów, dzięki którym smak gotowego dania będzie przywodził na myśl prawdziwie włoskie klimaty. W każdej pizzerii i włoskiej knajpce należy więc zadbać o profesjonalny piec do pizzy. To jeden z pierwszych elementów, jakie powinny pojawić się w nowo powstałym lokalu.

Piec na pizzę to jeden z obowiązkowy element wyposażenia lokalu, w którym na co dzień podaje się duże ilości pizzy. Przygotowanie tego włoskiego dania w zwykłym piekarniku nie jest dobrym rozwiązaniem. Specjalistyczny włoski piec do pizzy pozwala na zapewnienie prawidłowych warunków termicznych, utrzymanie przez cały czas pieczenia właściwej temperatury. Pizza z dobrego pieca jest wyjątkowo aromatyczna, chrupiąca i pełna doskonałego smaku. Natomiast ciasto, które jest wypiekane w nieodpowiednich warunkach, może okazać się gumowate lub kiepskiej jakości nawet wtedy, gdy jest robione według świetnego, sprawdzonego przepisu.

Piece elektryczne i gazowe

W ofercie producentów profesjonalnego sprzętu gastronomicznego możemy znaleźć piece do pizzy zarówno gazowe, jak i elektryczne. Wybierając konkretne rozwiązanie warto zwrócić uwagę zarówno plusy, jak i minusy każdego z nich. Trzeba też dopasować urządzenie do indywidualnych potrzeb, liczby oraz rozmiarów pizzy, jaka będzie serwowana w lokalu każdego dnia. Elektryczny piec do pizzy to rozwiązanie tańsze, jeśli chodzi o zakup, jednak droższe w przypadku długotrwałej eksploatacji. Dużą zaletą pieców elektrycznych jest możliwość ich rozbudowywania, dokładania kolejnych modułów i spersonalizowania całego urządzenia zgodnie z potrzebami. Takie piece są również łatwiejsze w obsłudze, a także pozwalają na bardzo dokładne ustawienie konkretnej temperatury pieczenia oraz szybką zmianę poszczególnych parametrów.

Piec gazowy do pizzy jest droższy niż elektryczny, ale za to dużo tańszy w dalszej eksploatacji. Zasilanie gazowe nie generuje tak wysokich rachunków jak energia elektryczna. Piece gazowe sprawdzają się przede wszystkim w dużych, wyspecjalizowanych lokalach. Są one bowiem montowane w wersji fabrycznej z jedną lub dwiema komorami. Nie ma natomiast możliwości rozbudowania pieca w czasie prowadzenia działalności.

Warto stawiać na dobrych producentów

 

Zakup pieca do pizzy, a także innych urządzeń, które muszą znaleźć się na wyposażeniu profesjonalnego zaplecza gastronomicznego, wymaga dobrego wyboru producenta oraz dostawcy sprzętu. Jeśli zależy nam na długotrwałym i bezproblemowym użytkowaniu pieców do pizza, należy stawiać na solidnych i renomowanych producentów, którzy mają wieloletnie doświadczenie i cieszą się dużym zaufaniem wśród przedstawicieli branży gastronomicznej. W ofercie gastroprodukt.pl można znaleźć szeroki wybór najlepszej klasy urządzeń o doskonałej jakości i świetnych parametrach, które z pewnością będą idealnym wsparciem dla każdego profesjonalnego lokalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com