Jaki opiekacz do kebaba wybrać?

Turecki kebab podbił serca Polaków już jakiś czas temu. Nic więc dziwnego, że otwarcie lokalu z tym sycącym przysmakiem to w większości przypadków strzał w dziesiątkę. O smaku kebaba przesądza w dużej mierze dobrze opieczone mięso. Planujesz otworzyć swój punkt z kebabem? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając opiekacz!

Opiekacz do kebaba: elektryczny czy gazowy?

Wśród dostępnych modeli najczęściej można zobaczyć urządzenia elektryczne i gazowe. Każde z nich ma swoje zalety, ale i wady. W przypadku opiekaczy na prąd minusem są wysokie rachunki za energię w lokalu. Takie opiekacze są niewątpliwie bezpieczniejsze w użytkowaniu, a przy tym słyną z równomiernego i dokładnego opiekania mięsa. W przypadku urządzeń na gaz (popularniejszych w Polsce) problem wysokich rachunków jest ograniczony do minimum, jednak stopień dopieczenia kebaba czasami pozostawia nieco do życzenia.

Kiedy zdecydujesz już, czy wolisz urządzenie gazowe, czy elektryczne, zastanów się nad pozostałymi parametrami i funkcjami urządzenia, w tym przede wszystkim wielkością wsadu. Małe lokale używają zazwyczaj urządzeń o pojemności 20 kg, duże – nawet do 100 kg. Dowiedz się, jaką wybrany przez Ciebie opiekacz do kebaba ma średnicę roboczą, moc grzałek i czy wyposażono go w warstwę akumulującą ciepło. Kluczowy jest też rodzaj napędu rożna: górny albo dolny. Modele z napędem górnym są nieco tańsze, ale wygodniej używa się tych z napędem dolnym.

Wybierz opiekacz do kebaba dobrej marki

Jeśli planujesz otworzyć omawiany punkt gastronomiczny, opiekacz do kebaba będzie jego „sercem”. Dlatego nie szukaj złudnych oszczędności i postaw na opiekacz od renomowanej marki gastronomicznej.

Urządzenie znanego producenta będzie pracować bezawaryjnie przez długie lata, co zagwarantuje Ci brak przestojów w pracy kuchni, a przez to – ograniczy potencjalne straty finansowe. W razie usterki szybko i bezproblemowo kupisz też do niego części zamienne.

„Markowe opiekacze do kebaba psują się niezwykle rzadko, jednak w naszym sklepie można kupić części zapasowe do wszystkich popularnych modeli” – mówi pani Katarzyna, specjalistka z Horeca Parts – hurtowni części zamiennych do urządzeń gastronomicznych. „Na co dzień spotykamy się z frustracją klientów, którzy nie mogą znaleźć zamienników do opiekaczy nikomu nieznanych marek, często od dawna niefunkcjonujących już na rynku. Dlatego gorąco zachęcamy właścicieli kebabów do inwestowania w sprzęty wyłącznie od dostawców z ugruntowaną pozycją rynkową”.

Czego jeszcze będziesz potrzebować?

Pamiętaj, że opiekacz do kebaba to niejedyne urządzenie gastronomiczne, które będziesz musiał kupić. Jeśli chcesz, by wydawanie dań w Twoim punkcie przebiegało efektywnie, powinieneś wyposażyć lokal w grill do podgrzewania pity oraz nóż elektryczny do skrawania mięsa na rożnie. Planujesz serwować również popularne kebab-boxy? Pamiętaj o zakupie dobrej frytkownicy – to właśnie frytki są najchętniej wybieranym dodatkiem do mięsa.

Kupując kolejne urządzenia, zawsze pamiętaj, że to one w największym stopniu zarabiają na Twój lokal, unikaj więc sprzętów niskiej jakości. Urządzenia zawsze dopasowuj do wielkości Twojego lokalu i jego realnych potrzeb. Staraj się nie kupować urządzeń dla gastronomii z dużym zapasem, biorąc pod uwagę, że lokal kiedyś się rozwinie. Sprzęty będą generować spore, szczególnie uciążliwe na początku działalności, rachunki. Na ich wymianę na pewno przyjdzie odpowiedni moment.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com