Jaki klej powinieneś wybrać do glazury?

Urządzasz kuchnię i łazienkę w nowym domu? A może przeprowadzasz gruntowany remont tych pomieszczeń? W obu przypadkach będziesz potrzebował glazury i dobrego kleju, który umożliwi jej solidny montaż. O ile wybór płytek jest dość prosty – wystarczy kierować się swoim indywidualnym gustem i preferencjami – o tyle wybór odpowiedniego kleju może się okazać problematyczny. Jeśli weźmiesz pierwszy lepszy klej do glazury i pechowo trafisz na produkt o słabej przyczepności, płytki szybko zaczną się odspajać i odpadać.

Gdzie szukać dobrego kleju do glazury?

Klej do glazury można kupić w dowolnym sklepie budowlanym – stacjonarnym lub internetowym. W sklepach online jest o wiele większy wybór, ale tam niestety nie ma możliwości spytania sprzedawcy o radę w kwestii wyboru. To jednak nie znaczy, że zakupy w sieci musisz robić w ciemno. Możesz przecież sprawdzić opinie o różnych markach klejów na forach dyskusyjnych, blogach, vlogach czy stronach firm budowlanych. Czasami są one też dostępne na stronie sklepu lub na stronie producenta.

Jaki klej do glazury warto kupić?

Najchętniej polecaną marką klejów do glazury jest Soudal. Cenią go zarówno osoby, które amatorsko zajmują się pracami remontowymi, jak i profesjonalne firmy budowlane. Klej marki Soudal wyróżnia się spośród innych przede wszystkim ekstremalną siłą wiązania, która gwarantuje optymalną trwałość wykonanych przy jego użyciu prac. Jego zaletą jest też wszechstronność zastosowań, można nim bowiem kleić glazurę na różnego rodzaju powierzchniach poziomych i pionowych: od typowych podłoży mineralnych po ekrany maskujące z płyt drewnopochodnych.

Ile kosztuje dobry klej do glazury?

Wybierając klej do glazury nie warto się kierować ceną. O wiele ważniejsza jest jakość, to ona decyduje o tym, jak solidny okaże się montaż płytek. Na szczęście dobry klej do glazury nie kosztuje majątku. Przykładowo wspominany wcześniej Soudal stara się dostosowywać swój cennik do możliwości klientów, dlatego jego produkty dostępne są w większości sklepów budowlanych w bardzo przystępnej cenie. A więc nawet w przypadku mocno ograniczonego budżetu możesz sobie pozwolić na zakup dobrej jakości kleju do glazury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com