Jaki dach będzie najlepszy w Twoim projekcie domu? Dachy Wołomin

dachy Wołomin

Dach domu to jedna z największych i najistotniejszych części całego projektu. Decyzja o odpowiednim pokryciu dachu musi być zatem gruntownie przemyślana. Mnogość materiałów w obecnych czasach wcale nie ułatwia decyzji. Do wyboru jest pokrycie gliniane, metalowe, łupkowe lub betonowe. Oto garść rad, aby móc zdecydować, co będzie najlepsze dla Twojego domu. Dowiesz się, na co możesz liczyć, jeżeli interesują Cię dachy Wołomin.

Opinia specjalisty

Oczywiście w każdej dziedzinie warto, porozumieć się ze specjalistą. Wystarczy wpisać w sieci „dachy Wołomin” i wybrać odpowiednią firmę dekarską, która zajmie się doradztwem. Rozmowa jest absolutną koniecznością, mało kto jest w stanie zaprojektować dach samodzielnie. Kompetentny specjalista będzie umieć uwzględnić w swoich planach zarówno wygląd okolicznych domów, warunki atmosferyczne miejsca, w którym będziesz mieszkać, ale też Twoje życzenia. Niestety czasami będzie konieczna zgoda architekta miast na realizację projektu przez nas wybranego.

Warianty konstrukcji dachów

Różne typy dachów nadają się do różnych materiałów i mają różne zastosowania. Dachy przede wszystkim dzielą się na płaskie i spadziste. Najważniejszą cechą, która stanowi, o jakiego tym dachu potrzebujesz, jest kształt Twojego domu. Zbudowanie okrągłego dachu na kwadratowym budynku będzie trudne, jeśli nie niemożliwe, a więc kształt budynku może być dla Ciebie i architekta dużą wskazówką. Najczęściej występujące rodzaje dachów to:

– dachy jednospadowe to dachy płaskie o większym nachyleniu Zwykle występują na werandach czy w szopach, chociaż oczywiście mogę być też elementem domu;

– dachy dwuspadowe są najprostszym i najpopularniejszym stylem dachów. Istnieją warianty dachów dwuspadowych, które są przystosowane do domów niebędących prostokątami;

– dachy płaskie, wbrew nazwie zazwyczaj są nachylone pod niewielkim kątem, często są one wykorzystywane do tworzenia ogrodów na wolnym powietrzu;

-dachy piramidalne i biodrowe, jak sama nazwa wskazuje, dachy piramidalne są w kształcie piramidy i są przeznaczone dla budynków kwadratowych, natomiast dachy biodrowe mają taką samą konstrukcję, jednak przeznaczone są dla budynków zbudowanych na planie prostokąta;

-dachy jambrelowe, styl ten jest często stosowany przy budowie stodoły, taka budowa dachu daje więcej powierzchni użytkowej na najwyższym piętrze lub poddaszu.

Jakie materiały?

Produkty, jakie można, używać do konstrukcji dachu bardzo często zostaję zdefiniowane przez jego wysokość. Jeśli zależy, Ci na cenie najtaniej wyjdzie zapewne blachodachówka albo beton. Jednak należy pamiętać, że beton jest materiałem ciężkim i nie można użyć, go do wszystkich projektów dachów. Jeśli natomiast Twój dach ma, być stylowy najciekawszym pokryciem dachu jest glina. Zjawiskowe są także dachy drewniane i takie, które pokryte są płytkami kamiennymi. Nie jest to jednak rozwiązanie tanie. Na szczęście w ramach rozwoju technologii budownictwa, powstaje mnóstwo znaczenia tańszych materiałów imitujących kamień czy drewno.

Dobrą praktyką jest też dopasowanie materiału dachu do jego konkretnej konstrukcji. Na przykład, kiedy w projekcie naszego domu jest dach dwuspadowy, szkielet dachu może być wykonany z drewna lub metalu, a jego pokrycie może być z dachówki glinianej, blachodachówki, gontu drewnianego lub asfaltowego. Jeśli natomiast chodzi, o dachy płaskie ich pokrycie powinno być z włókna szklanego lub poliwinylu, ponieważ już gonty na takiej konstrukcji zwyczajnie nie sprawdzą.

Oczywiście konkretne materiały mają też konkretne zastosowania, jeśli chodzi o warunki atmosferyczne danego miejsca, w którym stoi dom. Jeśli wiesz o tym, że budujesz dom w miejscu, gdzie występują częste i obfite opady, musisz brać pod uwagę, że dach musi mieć odpowiedni drenaż, którego spływ nie powinien przebiegać bezpośrednio na Twoje podwórko czy podwórko sąsiadów.

Zatem temat dachu jest bardzo szeroki i jak wcześniej wspominałam, konieczna jest konsultacja z architektem, i bardzo dokładny plan na to, jak dach ma wyglądać i jakie funkcje ma spełniać. Warto zobaczyć, co w swoich ofertach mają lokalni dekarze i firmy, wpisując w sieci hasła typu „dachy Wołomin”. W ten sposób łatwo i szybko rozeznasz się w możliwościach, które masz do wyboru.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com