Jaka pomoc w otwarciu kawiarni nam się przyda?

Jaka pomoc w otwarciu kawiarni przyda nam się na początek? Decydując się na stworzenie własnej kawiarnimusimy się liczyć z tym, że nie zawsze będziemy w stanie sami sobie poradzić ze wszystkimi zadaniami. Do kogo więc zwrócić się o pomoc w tworzeniu naszego biznesu?

Pomoc w otwarciu kawiarni przychodzi w formie mentoringu

Mentoring, jest to profesjonalne przeszkolenie i wdrożenie pracownika w daną tematykę. Zadaniem mentoringu jest przekazanie zarówno teoretycznej jak i praktycznej wiedzy z danej dziedziny. Mentor, dba o rozwój Twojej działalności, pod względem oceny i badań rynku, obserwacji i wdrażania nowych ofert u konkurencji, dbałości o wykwalifikowany personel, oraz prowadzenia różnego rodzaju statystyk dotyczących wzrostu lub spadku kosztów.

Oprócz trzymania pieczy nad istniejącą firmą, rolą mentora jest także stworzenie szczegółowego i profesjonalnego biznesplanu dla nowych przedsiębiorców. Biznesplan to nieodzowna pomoc w otwarciu kawiarni. Tworzony jest z uwzględnieniem najmniejszych szczegółów, mogących przynieść szybki dochód dla twojej firmy, a dodatkowo planowany jest w trosce o jej sukces i zadowolenie klienta.

Jakie czynniki wpływają na pomoc w otwarciu kawiarni?

Pomoc w otwarciu kawiarni możemy uzyskać, stosując się do kilku czynników jakimi posługują się mentorzy, aby uruchomić proces tworzenia działalności.

  • Na początek potrzebujemy stworzyć symulację kosztów naszej działalności. Musimy oszacować, ile mogą mniej więcej wynosić obroty na podstawie ilości przyjmowanych klientów, jakie będą koszty adaptacji i remontu lokalu, a także ile osób będzie liczył zespół. Trzeba także obliczyć koszty zakup towaru do lokalu oraz zaplecza sprzętowego.
  • Lokalizacja kawiarni to kolejny ważny element naszego biznesplanu. Pozwala na ocenę jakie wymagania mają klienci w naszej okolicy oraz jaką mamy konkurencję.
  • Sprzęt i wyposażenie. Zadaniem mentora jest zorientowanie się jaki rodzaj sprzętu jest najbardziej funkcjonalny oraz opłacalny w danej działalności, podpowie nam jakie są plusy i minusy poszczególnych zakupów, na czym możemy zaoszczędzić, a także jakie formy finansowania wybrać.
  • Mentor oferuje także pomoc w tworzeniu Menu kawiarni. Podpowiada, kiedy wprowadzać nowe produkty i z których warto zrezygnować, a także jak kalkulować i określać ceny sprzedaży.
  • Mentoring to przede wszystkim dokładne przeszkolenie zespołu do wykonywania konkretnych zadań. Doradza w doborze odpowiednich rekrutów, jak nimi zarządzać i jak oceniać ich pracę.
  • Marketing i reklama to jeden z głównych czynników skutecznego prowadzenia kawiarni. Dobry marketing musi być przede wszystkim oparty na konkretnej grupie do celowej i spójny z całą strategią. Na tym etapie mentorzy przygotowują projekty materiałów graficznych, jak logo firmy, promocje, czy menu.

Jaka pomoc w prowadzeniu kawiarni jest nam niezbędna?

Zatrudniając mentora, Twoje finanse i formalności nie będą już stanowić dla Ciebie żadnego problemu. Doradzi Ci w kwestii biznesplanu, ceny zakupu lokalu lub oferty, a także przybliży wartość rynkową. Mentor pomoże w przygotowaniu odpowiedniego menu, doradzi, jak dobrać odpowiednie osoby, by stworzyć zgrany zespół oraz przeszkoli menadżera, który przejmie na siebie część obowiązków. Mentoring jest w stanie cenić na ile Twoja marka jest zgodna z Twoją wizją. Potrafi rozbudować bazę klientów, poprawić opłacalność sprzedaży, zwiększyć efektywność operacyjną oraz wyeksponować potencjał Twojej kawiarni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com