Jaką drabinę aluminiową wybrać?

Wbrew pozorom wydawać by się mogło, że drabina to proste narzędzie, które nie wymaga bardziej skomplikowanych wyborów. Nic bardziej mylnego! Do dyspozycji mamy wiele rozwiązań, które sprawdzają się w różnych warunkach i okolicznościach. Jeżeli chcesz wybrać jak najlepiej konkretną drabinę aluminiową – warto poznać pozostałe kategorie drabinowe. Wówczas dowiesz się jaką drabinę aluminiową wybrać!

Różne rodzaje drabin

Drabiny rozróżniamy ze względu na materiał wykorzystany do jej produkcji, ale również ze względu na jej rodzaj rozstawienia. Ten drugi aspekt omówimy na przykładzie konkretnej drabiny aluminiowej.

Na rynku do dyspozycji mamy drabiny drewniane. Są niezwykle tanie, lecz nie należą do najbardziej wytrzymałych rozwiązań. Świetnie sprawdzają się w warunkach domowych lub innych suchych miejscach. Innym świetnym wyborem może być drabina stalowa. Ma ona najlepsze właściwości wytrzymałościowe pośród wszystkich innych rozwiązań. Jest jednak najbardziej ciężka i nie łatwą ją przestawić. Jest najlepszych wyjściem do prac w warunkach hutniczych – tam gdzie wykorzystana będzie w sposób stacjonarny. Zaopatrzyć się możesz również w drabinę z włókna szklanego. Jest to opcja najbardziej zalecana fachowcom, gdyż ich cena nie jest najniższa. Oferuje jednak najlepsze właściwości wytrzymałościowe przy lekkiej wadze. Świetne rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów. Innym rozwiązaniem jest drabina aluminiowa, która jest najbardziej uniwersalnym wyjściem. Jest dosłownie zbiorem najlepszych zalet każdego wcześniejszego rozwiązania. Świetnie spisuje się w wielu warunkach i okolicznościach. Dlatego na niej skupimy głównie swoją uwagę w dalszej części artykułu. Jeśli szukasz porad odnośnie wyboru drabin aluminiowych, warto odezwać się do Bekens.pl

Jaki rodzaj rozstawienia wybrać?

Jeżeli zdecydowałeś się na wybór drabiny aluminiowej – wówczas powinieneś przemyśleć wybór konkretnego modelu ze względu na jego rozstaw. Najprostszym rozwiązaniem jest drabina przystawna. Są to pojedyncze drabiny, które wystarczy o coś oprzeć, aby na nie wejść. Wyposażone są w w haki na jednym końcu i praktyczny stabilizator na drugim. Warto tutaj zadbać o dodatkowe bezpieczeństwo.

W zależności od okoliczności możesz zdecydować się na drabinę jedno lub dwustronną. Jeżeli będziesz z niej korzystał w warunkach swobodnych – wówczas możesz postawić na opcję jednostronną. Jeżeli natomiast będziesz pracował w warunkach ciasnych – lepszym rozwiązaniem okaże się drabina dwustronna. Jednak pamiętaj, że jest ona cięższa niż opcja jednostronna!

Innym, dobrym rozwiązaniem może okazać się drabina kilkuelementowa. Złożona jest wówczas z kilku przegubów, które umożliwiają zastosowanie jej w pozycji opartej, wolnostojącej lub jako pomost roboczy. Świetne rozwiązanie dla specjalistów, którzy potrzebują praktycznych rozwiązań. I tutaj waga jest nieco wyższa jak i cena!

Ciekawa może okazać się również drabina teleskopowa! Złożona zajmuje niewiele miejsca i jest łatwa w transporcie. Rozłożona może osiągnąć całkiem spore rozmiary, dzięki czemu będziesz w stanie sięgnąć nawet najbardziej trudno dostępne miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com