Jak zwiększyć szansę na sprzedaż?

Każdy, kto prowadzi sklep internetowy lub sprzedaje usługi za pośrednictwem sieci myśli o tym, co zrobić, aby zwiększyć szanse na sprzedaż, a tym samym osiągać coraz większe zyski. To naturalne, że każdy ambitny przedsiębiorca chce z każdym rokiem wzrastać. Garść inspiracji w tym temacie, które pomogą Ci sprzedawać więcej, zgromadziliśmy w poniższym artykule. Miłej lektury!

Po pierwsze: daj coś od siebie

Reguła wzajemności to bardzo silny element kulturowy, ale i sprawdzony trik psychologiczny. Potrzeba odwzajemnienia się osobie, która czymś nas obdarowała jest tak silna, że nie może zostać niezaspokojona. Klient, któremu podarujesz gratis, napiszesz list z podziękowaniem za zakup czy wręczysz kupon rabatowy będzie miał bardzo silną pokusę, aby powrócić do Ciebie na kolejne zakupy. A o to przecież w sprzedaży chodzi. Budowanie lojalności i potrzeby odwzajemnienia to jeden ze sprawdzonych sposobów, stosowanych przez wiele marek. Sprawdź również, jak zwiększyć szansę na sprzedaż.

Po drugie: daj się zauważyć

Większość użytkowników Internetu przegląda jedynie pierwszą stronę listy wyszukiwania, nie zaglądając nawet na pozycje dalsze niż pierwszych 10 wyników. Nic więc dziwnego, że pomiędzy firmami trwa zaciekła walka o jak najwyższą pozycję. Można to osiągnąć przede wszystkim za sprawą odpowiedniej strategii związanej z pozycjonowaniem strony internetowej. Dobór słów kluczowych zależy od konkretnej firmy i rodzaju branży, w jakiej funkcjonuje. W przypadku tych o dużej konkurencji często stosuje się pozycjonowanie na tzw. długi ogon (longtail), czyli bardziej precyzyjne i szczegółowe frazy. Chciałbyś się dowiedzieć więcej o optymalizacji stron? Kliknij tutaj.

Po trzecie: zadbaj o UX strony www

UX, czyli User Experience, to projektowanie doświadczeń użytkownika w Internecie. Chodzi o to, aby witryna/sklep internetowy były zbudowane w taki sposób, aby korzystanie z nich było maksymalnie wygodne, proste i intuicyjne. UX design daje odbiorcom pozytywne doświadczenia, które sprawiają, że zachowują się oni w taki właśnie sposób, w jaki tego od nich oczekujemy, na przykład gładko przechodzą przez ścieżkę zakupową i finalizują zakup produktów. UX jest podstawą większości internetowych sukcesów. Proces analizy strony internetowej to nie wszystko – ważne jest również mierzenie ich efektów, modyfikacja i udoskonalanie witryny.

Po czwarte: reklama internetowa

„Sprzedaż bez reklamy jest jak mruganie okiem do dziewczyny w ciemnym pokoju – nikt poza Tobą nie wie, że to robisz” – ten znany w branży marketingowej cytat najlepiej odzwierciedla potrzebę sięgania po płatną reklamę. Facebook tnie zasięgi, zatem jeśli chcesz przyciągnąć do swojego sklepu internetowego czy usługi nowych odbiorców, musisz zapłacić za wyświetlanie im materiałów reklamowych. Menedżer reklam umożliwia projektowanie i analizę treści marketingowych, publikowanych za pośrednictwem Facebooka czy Instagrama swoim klientom. Tu również ważne jest mierzenie wyników i dokonywanie poprawek, aż do uzyskania jak najlepszych rezultatów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com