Jak zwiększyć popularność firmy? Przykład Krakowa

Kraków jest stolicą Małopolski, przez co daje szansę rozwoju zawodowego dla wielu firm, niezależnie od branży. W dziedzinie nowych mediów, kiedy to Internet odgrywa znaczącą rolę warto zadbać o swój wizerunek w sieci. Dlatego też w rozmowie z ekspertem od tworzenia stron www, Katarzyną Sikorską współpracującą z Krakowską agencją digital hauerpower. Zwrócimy szczególną uwagę na rolę strony internetowej w procesie pozyskania Klienta oraz budowania zaufania do marki. Czy warto zlecić pracę oraz obsługę kampanii w jednej agencji czy lepiej szukać specjalistów w swoich branżach.

Cele i założenia dla tworzenia strony internetowej ?

Katarzyna Sikorska: Strona internetowa jest wizytówką przedsiębiorstwa. Informuje ona wszelkich klientów o profilu działalności, a także przedstawia formy kontaktu z przedsiębiorstwem, dzięki czemu klient może bez żadnego problemu nawiązać kontakt z pracownikami placówki. Dodatkowo przygotowanie strony internetowej dla docelowej grupy odbiorców pomaga uzyskać większą ilość konwersji z połączeń telefonicznych. W przypadku tworzenia stron internetowych warto wspomóc się opracowaniem person i projektem UX/UI dedykowanym dla potrzeb konkretnych osób poszukujących informacji o firmie, produkcie lub chcących potwierdzić rzetelność usług naszej firmy. 

Jak wybrać agencję digital w Krakowie ?

W sieci można znaleźć wiele stron internetowych agencji digital o podobnym profilu działalności realizujących nie tylko tworzenie stron ale wprowadzenia marki do internetu, projektowaniem graficznym, UX oraz tworzących kampanie reklamowe w Google Ads i social mediach. Jak znaleźć projektanta stron w Krakowie ? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Katarzyna Sikorska: Faktem jest, że Internet jest źródłem informacji o agencjach digitalowych działających w Krakowie, co może nastręczyć wielu wątpliwości przy wyborze odpowiedniego partnera dla naszego biznesu. Dlatego też porównując ofertę interesujących nas agencji warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. 

Portfolio oraz zespół agencji

Podstawą jest profil działalności oraz oferta agencji. Nie wszystkie agencje posiadają w swej ofercie interesujące nas usługi lub działają kompleksowo na każdym polu tj: SEO, UX, wdrożenia stron w systemie WordPress. Cena może również znacznie się różnić jeżeli oczywiście jest to dla nas kryterium wyboru agencji. 

Cenną wskazówką mogą okazać się opinie dotychczasowych klientów, które znajdziemy na części stron internetowych. No i oczywiście ważną rolę-choć często nieświadomie- odgrywa wizualna część strony internetowej. Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, wygląd strony www może podświadomie wpłynąć na ostateczną decyzję o wyborze konkretnej instytucji.

Na co zwrócić uwagę tworząc stronę www w agencji digital ?

Katarzyna Sikorska: Pierwszą i zasadniczą sprawą jest motyw przewodni oraz pierwsze wrażenie podczas warsztatów lub wstępnych rozmów o naszym biznesie. Ważne, aby były one dla nas merytoryczne i wartościowe, pokazujące agencję jako eksperta który już na starcie potrafi nam dać konkretne informacje co do naszych pomysłów. 

Jak wybrać agencję lub firmę zajmującą się tworzenie stron www w Krakowie?

Dużo większe wrażenie powinna zrobić na nas rozmowa oraz sposób zadawania pytań przez zespół niż samo portfolio, które może być tylko małym fragmentem pokaźnej części realizacji niekoniecznie dobrze wykonany pod względem technicznym lub projektowym. Dobrze jest sprawdzić nie tylko opinie ale omówić być może podobne wdrożenia lub branże dla naszego biznesu, które agencja digital realizowała.

Warto zapytać o system CMS. Czy wdrożenie strony internetowej jest na WordPress ?

Katarzyna Sikorska: W Krakowie znajdziemy naprawdę sporo agencji digitalowych realizujących kompleksowe tworzenie stron internetowych na WordPress. Przede wszystkim warto zapoznać się z ofertą agencji hauerpower, ale również sposobem i procesem prac.

Jakie zadawać pytania na pierwszej rozmowie z agencją ? 

Podczas pierwszych często bezpłatnych konsultacji z agencją digitalową powinniśmy uzyskać interesujące nas informacje oraz potwierdzić profesjonalność i jakość wykonywanych usług przez agencję. 

Jakie zadać pytania agencji digitalowej : 

  1. Czy strona internetowa będzie przygotowana pod SEO i w jaki sposób ?
  2. Czy agencja tworząc stronę internetową liczy się z sugestiami i oczekiwaniami klienta, ile dopuszcza poprawek i zmian na każdym etapie ? 
  3. Jak długi jest czas oczekiwania na realizację zlecenia i czy jest ono rozbite na etapy oraz widoczne w harmonogramie ? 
  4. W jaki sposób będzie odbywać się akceptacja poszczególnych etapów ? 
  5. Czy proces budowania person, projektowania UX poparty będzie danymi oraz rozmowami z naszym zespołem ?

Dobrym sposobem weryfikacji agencji digitalowej jest również zapoznanie się z dotychczasowymi pracami w wersji online, a nie tylko pobieżny wgląd w projekty w case studies..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com