Jak znaleźć tanie OC?

Obowiązkowa polisa komunikacyjna stanowi finansowe zabezpieczenie dla kierowcy w przypadku spowodowania osobie trzeciej szkód powstałych w związku z ruchem pojazdu mechanicznego. Każdy kierowca zobowiązany jest do zakupu OC, a ubezpieczyciel powinien przyjąć ofertę osoby pragnącej nabyć dany produkt. Warto wiedzieć, gdzie znaleźć polisę komunikacyjną w atrakcyjnej cenie.

Porównywarka ofert

Wiele osób szuka świadczenia OC za pomocą internetowych platform, odwiedzając strony poszczególnych ubezpieczycieli. Użytkownicy sieci mają jednak do dyspozycji proste i funkcjonalne w obsłudze kalkulatory, umożliwiające zaoszczędzenie środków finansowych. Porównywarki ofert generują w obrębie strony internetowej produkty różnorodnych firm, współpracujących z danym towarzystwem ubezpieczeniowych. Nad każdym produktem umieszczona jest nazwa jednostki sprzedającej polisę. Produkt posiada również dokładne informacje na temat ceny konkretnego świadczenia. Kalkulatory wyposażone są w system niwelujący ryzyko pomyłek. W przypadku niewypełnienia wymaganego pola użytkownikowi zostaje bowiem wyświetlony komunikat o nieprawidłowościach w obrębie formularza. Porównywarki przygotowują oferty na podstawie danych dotyczących rodzaju pojazdu mechanicznego oraz właściciela środka komunikacji. Każdy klient może również zakupić dodatkową ochronę w ramach świadczenia OC. System umożliwia rozłożenie ceny polisy OC na dogodne raty. Po zaakceptowaniu transakcji ubezpieczenie wysyłane jest w elektronicznej formie na adres e-mail klienta. Szczegółowe informacje na temat systemu znaleźć można na stronie internetowej  kalkulatorOCAC.pl.

Zniżki

Towarzystwa sprzedające polisy komunikacyjne korzystają z systemu bonus-malus. W jego obrębie klient zaliczany jest do konkretnej klasy taryfowej. Bezkolizyjna jazda premiowana jest awansem w systemie oraz zniżkami. Wypracowane bonusy przysługują klientowi oraz osobie będącej współwłaścicielem pojazdu. Rozwiązanie to stanowi duże udogodnienie dla młodych kierowców. Klientom tym naliczane są bowiem składki OC o wyższej wartości niż w przypadku doświadczonych właścicieli pojazdów mechanicznych. Z wypracowanych rabatów może również skorzystać małżonek lub partnerka danej osoby. Warto pamiętać, że każdy ubezpieczyciel ma swoje ustalenia w obrębie przyznawanych bonusów. Przed zakupem świadczenia OC należy zapoznać się z rodzajem ulg możliwych do wypracowania w systemie bonus-malus danej firmy. Klienci decydujący się na rozłożenia należności za polisę na dogodne raty muszą liczyć się z kilkunastoprocentową dopłatą doliczaną do podstawowej kwoty ubezpieczenia. Warto więc zdecydować się na całkowitą finalizację zakupu świadczenia. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują ponadto różnorodne kody promocyjne dla osób korzystających z internetowych platform.

Przy obliczaniu ceny obowiązkowej polisy komunikacyjnej uwzględniane są różnorodne kryteria. Przed zakupem świadczenia należy więc dokładnie zapoznać się z ofertą danej firmy, chcąc uniknąć niepotrzebnych wydatków. Zakres ochrony OC można również rozszerzyć za pomocą dodatkowych pakietów sprzedawanych wraz z polisą komunikacyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com