Jak założyć start-up?  

Masz ciekawy pomysł na biznes, ale obawiasz się założenia własnej działalności gospodarczej? Zależy ci na tym, aby na początku wyszukać najlepszy kierunek swojego rozwoju? W takim przypadku najlepszym wyborem będzie start-up – to propozycja nie tylko dla tych, którzy chcą działać w branży nowych technologii.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to najlepszy wybór wtedy, gdy ma się konkretny plan i środki do jego realizacji. Wtedy, gdy sama koncepcja i jej realizacja są jeszcze w fazie krystalizacji, najlepszym wyborem będzie start-up, czyli swego rodzaju wprowadzenie do firmy, która być może okaże się wyjątkowym sukcesem.

Od czego zacząć?

Jak już wspomnieliśmy, pomysł na start-up jest tutaj najważniejszy i to od niego zależy powodzenie przedsięwzięcia, ale warto pamiętać o tym, że to jeszcze nie wszystko. Trzeba pozyskać środki, dotrzeć do klientów, zająć się formalnościami.

Można zajmować się wszystkim samodzielnie – pozyskiwanie środków finansowych, na przykład z funduszy unijnych lub od Aniołów Biznesu, można brać udział w różnego rodzaju konkursach, dlatego też własne środki nie są tutaj niezbędne.

Czy warto skorzystać z doradztwa?

Chociaż wydawałoby się, że założenie start-upu jest proste, to jednak oprócz dobrego pomysłu i pieniędzy potrzebna jest szersza wiedza biznesowa. Właśnie dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszy się profesjonalne doradztwo biznesowe, które skierowane jest właśnie do osób chcących rozpocząć swój start-up.

Takie doradztwo biznesowe może obejmować kompleksową obsługę w ramach finansów, prawa, zatrudnienia, analiz rynkowych czy marketingu, czyli pełną gamę usług, które pozwalają na przyszłościowe podejmowanie kluczowych decyzji, by zminimalizować koszty i zmaksymalizować zyski.

Wsparcie start-upów oferuje między innym firma Assay Consulting & Research (assay.pl), która w tej dziedzinie zapewnia swoim klientom wszechstronne wsparcie w początkowej fazie swojego rozwoju, aby obrane kierunki mogły okazać się tymi optymalnymi. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: assay.pl.

One Comment on “Jak założyć start-up?  ”

  1. może ktoś skorzysta – agencja GreenFly obecnie okazyjnie oferuje wykonanie projektu wizytówki i jej wydruk w liczbie 100 sztuk za symboliczną złotówkę. Dobra okazja 🙂
    100 sztuk na dobry początek 🙂
    tu ->>> wizytowki.greenfly.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com