Jak zadbać o większą efektywność pracowników w firmie? Poznaj ofertę bodywell.pl

Praca siedząca za biurkiem pod wieloma względami bywa bardziej stresująca i wyczerpująca niż praca fizyczna. Pracownicy korporacji często narzekają na stres, zmęczenie, problemy z kręgosłupem, bark energii. Pracodawca, który chce poprawić efektywność swojego zespołu, powinien zadbać o jego dobre samopoczucie. Wyższa efektywność pracowników jest możliwa do uzyskania w bardzo krótkim czasie. Dobrym i ciekawym rozwiązaniem mogą być masaże biurowe.

Wellbeing w firmie to idea, która w zachodnich korporacjach jest już na porządku dziennym, jednak w naszym kraju dopiero zaczyna być popularyzowana. Pracownicy, którzy mają możliwość różnych form zrelaksowania się w pracy, są o wiele bardziej wydajni, lepiej wykonują swoje codzienne obowiązki, mają też o wiele wyższą motywację. Corporate wellness jest możliwy do uzyskania na wiele sposobów. W wielu firmach pojawiają się różnego rodzaju pomieszczenia do relaksu, wypoczynku. Popularne są komory tlenowe, w których można dotlenić się i poprawić funkcjonowanie organizmu. W ten trend wpisują się również masaże biurowe, które można zorganizować jako benefity dla pracowników.

Gdy kręgosłup jest przeciążony

Praca przed komputerem bywa wyniszczająca fizycznie i psychicznie. Dbanie o zdrowie i kręgosłup w pracy nie jest proste i najczęściej polega na lekkich ćwiczeniach rozciągających. A gdyby tak pracownikom zafundować profesjonalne masaże relaksacyjne, lecznicze czy obniżające poziom stresu? Okazuje się, że jest to jak najbardziej realne, a przy tym przynosi doskonałe efekty. Profesjonalny masaż w biurze wykonywany przez doświadczonych masażystów i fizjoterapeutów to szybki sposób na poprawę i zdrowia, i samopoczucia. Wystarczy dziesięć minut masażu, aby zregenerować mięśnie, uśmierzyć ból, zrelaksować i odprężyć. Masaż w środku dnia sprawia, że w dalszej części dnia pracownicy są o wiele bardziej wydajni, mniej konfliktowi, a także szybciej wykonują swoje obowiązki zawodowe.

Zalety korzystania z masaży biurowych

Dobrze przemyślany wellbeing w firmie i włączenie biurowych masaży dla pracowników to korzyści zarówno dla zespołu, jak i dla pracodawcy. Masaże w pracy podwyższają efektywność całego zespołu jak i pojedynczych pracowników, obniżają również liczbę zwolnień lekarskich, co automatycznie przekłada się na lepszą kondycję finansową firmy. Masaże świadczone w miejscu pracy oszczędzają również czas, pracownicy nie muszą urywać się z firmy ani nigdzie dojeżdżać, masażyści przyjeżdżają bowiem do nich. Masaże w pracy wydają się rozwiązaniem idealnym w firmach, gdzie praca odbywa się przede wszystkim na siedząco przed monitorami komputerów. Warto wypróbować takie benefity dla pracowników. Z pewnością z tego rodzaju usług korzystać będzie więcej osób niż z ofert najpopularnijeszych firm pozafinansowego motywowania pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com