Jak zadbać o efektywną komunikację z pracownikiem zdalnym?

Przedsiębiorstwa, w których funkcjonuje tryb pracy zdalnej mogą zaoszczędzić na wynajmie biura, a także zakupie sprzętu. To duże atuty, jednak zatrudnianie pracowników na tych warunkach wiąże się również z wyzwaniami. Jednym z nich jest komunikacja. Jak zadbać o to, żeby wymiana wiadomości odbywała się na odpowiednim poziomie?

Dobra komunikacja w trybie home office – na czym polega?

Komunikacja z pracownikami pracującymi zdalnie ma inną specyfikę. Przedsiębiorca nie spotyka się fizycznie z pracownikiem i nie jest w stanie w pełni nadzorować tego, w jaki sposób przebiega jego praca. Aby jak najbardziej zbliżyć się do pracownika, powinien przetestować różne opcje komunikacji i wybrać tę, która oferuje najlepszy kontakt z personelem i wysoką jakość pracy, na przykład atrakcyjną telefonię dla firm.

Dobra komunikacja podczas pracy w trybie home office polega na płynnej wymianie informacji. Służą do tego różne platformy komunikacyjne, takie jak firmowy mail, Skype, Microsoft Teams, Google DUO, Messenger czy Facetime, a także telefonia dla firm. Dzięki nim można błyskawicznie wysłać wytyczne dotyczące zadań i skomunikować się z pracownikiem pracującym zdalnie.

Komunikacja z pracownikiem zdalnym – telefonia dla firm

Nie każda firma opiera swoje działanie na wykorzystywaniu home office pracowników. Czasami muszą oni pracować w terenie lub zdarza się awaria w połączeniu internetowym. W takiej sytuacji warto zainwestować w telefony służbowe – smartfon lub modem stacjonarny. Telefonia dla firm pozwoli Ci w szybki i bezpośredni sposób skomunikować się z pracownikiem zdalnym.

Telefonia dla firm – bezpieczeństwo podczas komunikowania się z pracownikiem

Ważnym aspektem jest również bezpieczeństwo w komunikacji. W wiadomościach często znajdują się ważne dane na temat funkcjonowania firmy, konkretnych zleceń lub informacje o kliencie. Nie powinny dostać się w niepowołane ręce. W tym celu warto zaopatrzyć swoją firmę w dobry antywirus, który będzie mógł być zainstalowany na urządzeniach pracowniczych: laptopach, tabletach i telefonach komórkowych. Dzięki temu można zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo danym, które są wykorzystywane podczas pracy.

Wybór najlepszej telefonii dla firm

Żeby nie tracić zasobów na wykonywanie połączeń według zwykłej taryfy, można poszukać operatora, który oferuje pakiet dla przedsiębiorców. Telefonia dla firm powinna być tania i dostosowana do rodzaju urządzenia, z jakiego korzysta się w trakcie pracy zdalnej – telefonu stacjonarnego lub smartfona. Wszystkie te wymagania spełnia oferta dostawcy usług biznesowych INEA. Porównując pakiety oraz warunki usług dostawców, można dowiedzieć się, że na najlepszy stosunek ceny do jakości usług możemy liczyć, wybierając ostatniego operatora.

INEA wyprzedza swoich konkurentów pod względem różnorodności oferty. Niezależnie od tego, czy wybierzesz pakiet stacjonarnej telefonii dla firm, czy planu komórkowego, możesz liczyć na konkurencyjne stawki, darmowe połączenia między Twoimi lokalizacjami, jedną fakturę za wszystkie usługi telekomunikacyjne, pakiet danych 10 GB i indywidualne promocje dla przedsiębiorstwa. Całość jest uzupełniona o kompleksowe zarządzanie sprzętem i usługą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com