Jak zacząć inwestować w Bitcoina oraz inne kryptowaluty?

Bitcoin ostatnio osiąga kolejne szczyty: pojawia się na pierwszych stronach gazet, coraz częściej mówi się o nim poza żargonem finansowym, a ostatnio nawet Elon Musk, założyciel Tesli, poinformował swoich obserwatorów na Twitterze, że umożliwia kupno samochodów za pomocą bitcoina.

Skoro można już kupić samochód Tesli płacąc w Bitcoinie, może to najwyższy czas żebyś i Ty zainteresował się kryptowalutami? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje dla początkujących, a także odpowiedzi na takie pytania jak: jak zacząć inwestować, gdzie śledzić ceny oraz co oznaczają niektóre skróty i jak je rozszyfrować.

Przede wszystkim nie traktuj tego jako poradę inwestycyjną, a rzetelne źródło informacji, które pomoże rozpocząć przygodę z kryptowalutami.

Jak zacząć inwestować?

Na początku należy założyć konto na jednej z giełd kryptowalutowych. Najpopularniejsze z nich to:
https://www.binance.com/

https://www.coinbase.com/

https://www.kraken.com/

Lub polski https://bitbay.net/pl

Dla początkujących obywateli Polski najlepszy będzie Bitbay, z racji wygodnego polskiego interfejsu, dostępu do pomocy technicznej w języku polskim oraz możliwości szybkich przelewów złotówkowych. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników polecamy Binance, z uwagi na większy wybór kryptowalut. Coinbase i Kraken są równie ugruntowanymi graczami na rynku, cechują się bowiem największym bezpieczeństwem, niezawodnością i renomą.

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z handlem kryptowalutami, a giełda to dla Ciebie czarna magia, warto zalogować się na platformie Bitcoin Revolution, która łączy użytkowników bezpośrednio z najnowszą, przyjazną nowicjuszom i prostą w obsłudze platformą do handlowania Bitcoinem. Eksperci Bitcoin Revolution stworzyli algorytm o najwyższym poziomie dokładności w swojej dziedzinie, dzięki czemu platforma ta cieszy się ogromnym zaufaniem klientów.

Gdzie śledzić ceny?

Najlepszym źródłem informaacji jest portal https://www.coingecko.com/en oraz https://coinmarketcap.com/. Oba są agregatami informacji, które dostarczają dzienne aktualizacje cen kryptowalut. Na tych portalach najłatwiej znaleźć trendujące obecnie nowe kryptowaluty oraz cenne informacje na temat Bitcoina, Ethereum, Defi czy NFT.

Skąd czerpać informacje?

Najlepszym źródłem informacji jest Twitter. Polecamy poświęcić trochę czasu na zbudowaniu dobrego kanału informacyjnego na tym portalu społecznościowym. Śledzenie 10-20 czołowych osób ze świata kryptowalut daje dostęp do bardzo wyszukanej wiedzy w szybki i skondensowany sposób. Osoby warte śledzenia z branży krypto to:

Czym jest DEFI?

DEFI, czyli inaczej zdecentralizowane finanse (decentralized finance) są najnowszym trendem na rynku kryptowalut. Charakteryzują się możliwością korzystania z instrumentów finansowych, dostępnych jedynie za pośrednictwem banku w pełni zdecentralizowany sposób, używajac jedynie blockchainu Ethereum.

DEFI jest przeznaczone zdecydowanie dla bardziej zaawansowanych użytkowników, wymaga zainstalowania portfela https://metamask.io/ w celu bezpośredniej interakcji z blockchainem oraz trochę wiedzy technicznej. Zachęcamy jednak do korzystania ze zdecentralizowanych finansów. Takie aplikacje jak Aave czy Uniswap pozwalają na osiągnięcie dochodu pasywnego w dość łatwy sposób.

W celu pogłębienia wiedzy na ten temat, polecamy zajżeć na stronę https://defiprime.com/ – jest to agregator wiedzy na temat zdecentralizowanych finansów. Znajdziesz tam najnowsze trendy i techniki zarabiania na DEFI.

Kolejna polecana przez nas strona to https://defipulse.com/ – jest to agregator najważniejszych projektow DEFI. Każdy szanowany projekt pojawia się na tej liście wcześniej czy później. Warto zaglądać często na tę platformę, w celu bycia na bieżąco z najnowszymi trenującymi projektami.

Czym jest NFT?

NFT (non-fungible tokens) no nowy trend pozwalający na sprzedaż obrazów na Blockchainie. Wyobraź sobie możliwość sprzedaży obrazu w cyfrowej, niepowtarzalnej wersji. Obecnie ludzie sprzedają cyfrowe obrazy za niewyobrażalne sumy. Całkiem niedawno jeden z obrazów został sprzedany za 69 milionów dolarów!

NFT to nie tylko sztuka, to również gry komputerowe. Coraz więcej gier komputerowych umożliwia użytkownikom rejestrację przedmiotów z gier na Blockchainie. Ubrania, magiczne zbroje, a nawet cyfrowe zwierzęta, stały się nowym trendem na rynku kryptowalut.

Najwięszkym rynekiem dla NFT jest strona  https://opensea.io/. Tu kupisz i sprzedasz każdy z wirtualnych przedmiotów.

https://decentraland.org/ – to wirtualna rzeczywistość gdzie możesz budować wirtualny świat na Blockchainie i wchodzić w interakcje z innymi użytkownikami w podobny sposób jak w popularnej grze The Sims. Ostatnio powstało tam nawet kasyno, decentral.games, które szuka obecnie krupierów do pracy.

Axieinfinity.com jest kolejnym projektem wartym wspomnienia. Gra jest wzorowana na popularnej i znanej grze Pokemon. Polega ona na hodowli, rozwoju i walce potworów podobnych do pokemonów, jedyna różnica jest taka, że potwory te mogą być sprzedawane na  Blockchainie, a ich ceny zaczynają się od 170 dolarów, a kończą nawet na kilku milionach dolarów.

Zacznij inwestować już teraz!

Kryptowaluty to przyszłość. Coraz więcej firm inwestuje w Bitcoina czy Etherium. Jednak pamiętaj, że rynek kryptowalut jest bardzo szybki i nieprzewidywalny. Inwestuj tyle ile jesteś w stanie stracić.

Dla większej ilości informacji polecamy odwiedzić poniższą stronę: https://bitcoinrevolution.ai/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com