Jak zabezpieczyć swoją firmę przed włamaniem?

Włamanie i kradzież może pozbawić firmę nie tylko elementów wyposażenia, ale i ważnych dokumentów oraz bezcennych informacji zapisanych między innymi na nośnikach cyfrowych. Siedziba przedsiębiorstwa powinna być solidnie zabezpieczona przed taką ewentualnością. Warto zainstalować w swoim biurze odpowiednie systemy alarmowe i monitorujące. Można też wykupić odpowiednią polisę ubezpieczeniową.

Solidny alarm

Wyposażenie swojego obiektu firmowego – biura, biurowca, lokalu handlowego czy innego miejsca należącego do przedsiębiorstwa w odpowiednie środki bezpieczeństwa pozwoli uniknąć włamania i kradzieży. Ostrożny, przewidujący przedsiębiorca powinien brać ryzyko włamania pod uwagę i wybrać właściwe w jego sytuacji alarmy, np. Solution System. W Poznaniu można skorzystać z oferty tej firmy, oferującej systemy bezpieczeństwa również dla firm i instytucji. Specjaliści z zakresu ochrony mienia doradzą, jakie elementy zainstalować w swojej firmie i w jej budynkach, aby poczuć się w pełni bezpiecznie i nie musieć przekonywać się, jakie mogą być negatywne konsekwencje włamania.

Rozwój techniki spowodował, że dysponujemy dziś takimi urządzeniami elektronicznymi, które zabezpieczają nasze firmy i domy w jak najpełniejszy sposób. System alarmowy powinien zwiększyć bezpieczeństwo danego obiektu i zabezpieczyć go przed kosztami niepożądanych zdarzeń, nie tylko przed włamaniem, ale i pożarem czy zalaniem.

Kompleksowy system bezpieczeństwa powinien obejmować alarmy przeciwpożarowe, które korzystać mogą z optycznych czujników dymu czy ognia oraz przyciski pozwalające użytkownikom ręcznie zainicjować alarm. Takie systemy przeciwpożarowe umożliwiają ich zintegrowanie z jednostką straży pożarnej.

Czujniki alarmowe

W systemach alarmowych chroniącymi przed złodziejami można zainstalować pasywne czujniki podczerwieni, które reagują na ruch oraz czujniki magnetyczne. Te ostatnie przeznaczone są do zainstalowania w oknach, drzwiach czy w bramach garażowych. Użytkownik po zainstalowaniu w jego firmie takich systemów alarmowych może je kolejno uzbrajać i rozbrajać, w razie potrzeby w prosty sposób. Wystarczy tylko wpisać na klawiaturze urządzenia ustalony kod liczbowy.

Dobrze by było, aby klawiatura była wyposażona w funkcję wybierania kodu natychmiast, dzięki czemu w razie napadu można uruchomić system alarmu. Przydaje się to w lokalach handlowych i usługowych, a przede wszystkim instytucjach funkcjonujących w branży finansowej.

One Comment on “Jak zabezpieczyć swoją firmę przed włamaniem?”

  1. Warto także poszukać sobie jakiś konfiguratorów systemów alarmowych online przed rozmową z taką firmą. Po “przejściu” przez taki konfigurator można mniej/więcej zauważyć na co należy zwrócić uwagę, albo bliżej określić swoje wymagania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com