Jak wypromować się będąc lekarzem specjalistą?

Prowadzenie gabinetu lekarskiego nie polega jedynie na przyjmowaniu pacjentów. Istotne jest bardzo utrzymanie liczby pacjentów na odpowiednim poziomie. Zobacz jak wykorzystać potencjał Internetu do pozyskiwania nowych pacjentów.

Poszukiwanie lekarza specjalisty najczęściej zaczyna się od wzięcia rekomendacji od rodziny i znajomych. Jeżeli jednak nie otrzymamy kontaktu do potrzebnego nam specjalisty, zaczynamy poszukiwania w Internecie. Dlatego promocja usług prywatnego gabinetu lekarskiego w sieci jest bardzo istotna. Dużo wskazówek na ten temat umieszczono na blogu https://polskie-lajki.pl/blog/. Rekomendacje i polecenia są nadal skuteczne, lecz niewystarczające, by utrzymać przypływ nowych pacjentów.

Własna strona internetowa

Lekarze prowadzący indywidualną praktykę lekarską powinni posiadać własną stronę internetową. To nie tylko sposób na szybką komunikację z pacjentami, ale także możliwość pozyskiwania nowych pacjentów. Może się wydawać, że lekarz specjalista nie może narzekać na ilość pracy. Faktem jest też, że na rynku usług medycznych panuje duża konkurencja. Chcąc mieć nieustannie pełny kalendarz wizyt, należy zadbać o dobrze zaprojektowaną stronę.

Najważniejsze jej elementy to przede wszystkim dobrze widoczne dane kontaktowe. Pacjent musi wiedzieć, jak może się skontaktować z gabinetem, gdzie mieści się gabinet oraz w jakich godzinach jest otwarty. Drugą istotną kwestią jest opis zakresu świadczonych usług. W ten sposób pacjenci szybko zorientują się, czy lekarz będzie w stanie im pomóc, co zaoszczędzi czas lekarza i pacjenta.

Profile w mediach społecznościowych

Media społecznościowe kojarzone są w dużej mierze z rozrywką dla młodych ludzi. Prowadzenie profilu na Facebooku czy Instagramie nie jest pożądaną przez specjalistów formą promocji ich usług. Takie postrzeganie potencjału drzemiącego w platformach społecznościowych jest błędem. Coraz większa część społeczeństwa skupia się właśnie tam i bardzo łatwo trafić do nich pokazując swoje umiejętności.

Poradniki social media wskazują jak młodsze pokolenie specjalistów w dziedzinie medycyny, znalazło ciekawy sposób na promowanie siebie. Za pomocą aplikacji TikTok nagrywają krótkie merytoryczne filmy, które edukują widownię w zakresie ich specjalizacji. Aplikacja ta pozwala również na umieszczanie na profilu linków prowadzących do stron internetowych. Można dzięki temu przekierować zainteresowane osoby do kontaktu z gabinetem.

Wizytówka na portalach

Najbardziej popularną formą promocji gabinetu lekarskiego jest portal zrzeszający lekarzy z różnych specjalności. Umieszczone opinie znany lekarz to cenna wskazówka dla potencjalnych pacjentów. Szukając odpowiedniego specjalisty, można szybko sprawdzić, co o pracy danego lekarza sądzą inni jego pacjenci.

Lekarze mają również możliwość zaprezentowania się na forach dyskusyjnych, gdzie pacjenci pytają o różne porady. Udzielając na nie odpowiedzi, pokazują się od strony eksperckiej, pozostawiając jednocześnie ścieżkę do kontaktu. Posiadanie profilu w serwisie medycznym jest obecnie rzeczą konieczną.

Polecamy:
PIT online – jak go rozliczyć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com