Jak wyposażyć warsztat?

Urządzenia, znajdujące się w warsztacie samochodowym wymagają regularnego serwisowania, aby mogły sprawnie działać. Bezpieczeństwo pracowników i jakość oferowanych usług w dużym stopniu zależy od ich stanu, dlatego warto dbać o powtarzające się przeglądy.

  1. Czym są wyważarki i jak o nie dbać?
  2. W jaki sposób dbać o analizatory spalin?

Przyjrzyjmy się zatem podstawowym informacjom na temat niektórych ze sprzętów, wymagających regularnego serwisowania. Warto posiadać tak konkretne informacje.

Czym są wyważarki i jak o nie dbać?

Wyważarka to urządzenie, które służy do wyważania tych elementów maszyn, które się obracają. Dzięki nim można zlokalizować niedoważenie w kołach samochodowych. Zadbanie o prawidłowe wyważenie kół pozwala uniknąć różnorakich awarii, między innymi awarii układu kierowniczego oraz ograniczenie zużycia opon. Co za tym idzie, pozwala to także na uniknięcie kosztów związanych z naprawami czy wymianą tych części. Aby jednak wyważarka prawidłowo działała, należy wykonywać regularny przegląd. Serwis wyważarek pozwala uniknąć zaskakujących usterek. Niejednokrotnie w zakres serwisu wchodzi naprawa zniszczonego sprzętu, przegląd oraz renowacja lub unowocześnienie maszyny.

W jaki sposób dbać o analizatory spalin?

Analizator spalin jest urządzeniem wymagającym nie tylko przeglądów okresowych i kalibracji, ale także tak zwanej legalizacji w przeznaczonym do tego laboratorium, którą należy powtarzać co sześć miesięcy. Legalizacja analizatorów spalin jest niezbędna, aby urządzenie mogło być użytkowane. Kalibracja oraz przegląd połączony z wymianą filtrów powinny nastąpić przed wykonaniem badania legalizacyjnego. Warto pamiętać, że regularna wymiana filtrów pozwala na uniknięcie szybkiego zużywania komory pomiarowej, czyli najbardziej kosztownej i łatwo się psującej części analizatora. Po wykonaniu legalizacji w specjalistycznym laboratorium wydawany jest specjalny dokument, który pozwala na użytkowanie sprzętu przez kolejnych sześć miesięcy. Jest to tak zwane „świadectwo legalizacji”.

Serwisowanie maszyn i urządzeń w warsztatach samochodowych jest ważną czynnością. Pozwala na oferowanie klientom najwyższej jakości usług oraz zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom. W niektórych przypadkach pewne czynności związane z serwisem są niezbędne do użytkowania maszyn – przykładem może być chociażby legalizacja analizatora spalin. Prace, wykonane przy użyciu w pełni sprawnych urządzeń z pewnością zyskają jednak uznanie klientów i – w ostatecznym rozrachunku – okażą się opłacalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com