Jak wyposażyć pizzerię – kilka porad dla Twojego biznesu

Pizzerie to restauracje, które cieszą się bardzo dużą i od lat niesłabnącą popularnością. Jednocześnie wypiekanie i serwowanie pizzy nie wymaga tak rozległych umiejętności i tak dużego doświadczenia gastronomicznego, jak prowadzenie pełnoprawnej kuchni z różnorodnym menu. Dlatego nie brakuje chętnych, by otworzyć tego typu lokal. O czym należy pamiętać, wyposażając pizzerię?

Sekrety smacznej pizzy

Pizza to tak naprawdę bardzo prosta potrawa o chłopskim rodowodzie. Do jej przygotowania nie trzeba wiele – mąka, woda, oliwa, pomidory i ser to w zasadzie wszystkie podstawowe składniki. Pozostałe zależą od preferencji. Sekret perfekcyjnej pizzy tkwi jednak w technice.

Pizza neapolitańska, uważana przez wielu za jedyną słuszną, wymaga starannego zagniatania ciasta stworzonego z określonych proporcji składników oraz długotrwałego „garowania”, czyli czasu wyrastania – od 24 do nawet 72 godzin w temperaturze kilku stopni Celsjusza. Gwarantuje to, że spód gotowej pizzy jest cienki, lekki i rozpływający się w ustach, a jej brzegi pięknie wyrastają, tworząc wewnątrz liczne bąbelki powietrza.

Niewątpliwym sekretem włoskiej pizzy są też odpowiednie warunki jej wypiekania. Piece do pizzy muszą osiągać bardzo wysoką temperaturę (w granicach 450-500°C). Tradycyjnie w tym celu stosuje się drewno palone bezpośrednio w komorze pieca, które dodatkowo nadaje pizzy oryginalnego dymnego aromatu.

Podstawowe wyposażenie pizzerii – postaw na najlepsze rozwiązania

Jeżeli chodzi o wyposażenie pizzerii, piece do pizzy to najważniejszy zakup, a jednocześnie jedynie “wierzchołek góry lodowej”. Na rynku dostępne są urządzenia gazowe, elektryczne i tradycyjne – opalane drewnem. Ciekawym rozwiązaniem są też modele taśmowe. Piec, szczególnie ten majestatyczny, może stać się sercem Twojego lokalu, przyciągając i fascynując gości. Ważne, by postawić na niezawodne i dopracowane rozwiązanie. Takie znajdziesz w ofercie Multigastro – doświadczonego dystrybutora wyposażenia dla gastronomii. Jednocześnie asortyment sklepu jest bardzo szeroki, przez co odpowiada na zróżnicowane potrzeby.

W pizzerii powinna znaleźć się też maszyna do wyrabiania ciasta – najczęściej w tym celu stosuje się miksery spiralne, które niesamowicie ułatwiają pracę. Przyda się dzielarka do ciasta, która pomoże uzyskać idealnie równe porcje. Niezwykle wygodny jest stół chłodniczy do pizzy, który umożliwia perfekcyjną organizację pracy i szybkie przygotowywanie kolejnych placków. Nie wolno zapominać też o akcesoriach do pieczenia i serwowania – blachach, deskach, specjalnych nożach-radełkach, łopatkach, a w przypadku sprzedaży na wynos także pudełkach i torbach termicznych do transportu.

Polecamy także -> Pizza Wrocław z dostawą 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com