Jak wykorzystać puste butelki plastikowe?

Butelki plastikowe to jedne z najczęstszych śmieci, jakie pojawiają się w naszych domach i nie tylko. W plastiku są sprzedawane przede wszystkim różnego rodzaju napoje, ale również chemia, kosmetyki i wiele innych produktów. Większość butelek plastikowych po zużyciu ląduje w śmietniku. Tymczasem części z nich można dać drugie życie i wykorzystać je ponownie.

Butelki plastikowe mogą mieć całe mnóstwo zastosowań, a ich różnorodność zależy przede wszystkim od naszej pomysłowości i wyobraźni. Jednym z dobrych rozwiązań, szczególnie w przypadku butelek na kosmetyki, może być stosowanie ich przez dłuższy czas – wystarczy, że będziemy kupować opakowania uzupełniające, dostępne zwykle w większych litrażach, a jedna butelka posłuży nam przez dłuższy czas. Butelki po napojach również można wykorzystać do przechowywania czegoś do picia. Dobrze sprawdzają się również na wodę do podlewania kwiatów. Najlepsza jest bowiem taka, która kilka dni postoi przechowywana w ciemnym i chłodnym miejscu. Butelki po napojach można również wykorzystać do przechowywania wielu innych płynów, a także do robienia domowych przetworów. Szczególnie dobrze sprawdzają się duże, kilkulitrowe butelki, które mogą być idealne chociażby do tworzenia kiszonych ogórków czy innych kiszonek.

Do codziennych prac domowych

Butelki po napojach możemy wykorzystać także do rozsadzania roślin domowych na wiosnę. Aby z butelki zrobić doniczkę, wystarczy przeciąć ją mniej więcej w połowie długości. Sprawdzi się równie dobrze jak profesjonalne doniczki do tworzenia rozsad czy wysiewania roślin, które później trafią do gruntu w ogrodzie czy na działce. Butelki mogą być również świetnym materiałem do prac plastycznych, kreatywnego wykorzystania i tworzenia z nich zupełnie nowych elementów. Można je malować, obudować innymi materiałami, tworzyć prawdziwe dzieła sztuki, które udowodnią, że dbać o ekologię można na wiele sposobów. Także poprzez ponowne wykorzystanie plastiku, który w normalnej sytuacji byłby po prostu wyrzucony i powiększyłby poziom zaśmiecenia planety.

Warto uważnie wybierać plastikowe opakowania

Zarówno butelki po napojach, jak i inne plastikowe opakowania mogą być produktami wielokrotnego użytku, a co za tym idzie – czymś, co pozwala nam dbać o środowisko. Choć plastik raczej nie kojarzy się z ekologią, może być całkiem pro-eko, jeśli nie wyrzucamy go po jednorazowym użyciu. Jeśli interesuje Cię producent opakowań plastikowych, wybieraj firmy, które mają doświadczenie w produkcji tego rodzaju opakowań, mają politykę dbania o środowisko i oferują rozwiązania dobrej jakości. Niektóre plastikowe opakowania faktycznie są jednorazowe – dotyczy to w szczególności produktów bardzo słabej jakości. Takie butelki czy pojemniki raczej nie będą ekologiczne, a także będą dosyć dalekie od wygodnego użytkowania. Solidne, plastikowe pojemniki to takie, które są mocne, trwałe, wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i zniszczenia. Można je wtedy użytkować przez bardzo długi czas, a ich jakość nadal będzie tak samo wysoka jak w momencie ich zakupu.

Polecamy:
Jak otworzyć sklep internetowy z kawą?
Dobrze dobrany program TMS – spedycja na najwyższym poziomie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com