Jak wybrać idealny fotel barberski?

Nadal broda uznawana jest za oznakę męskości, dlatego też wielu mężczyzn decyduje się na jej posiadanie. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że zawsze wymaga konkretnej pielęgnacji, którą może zapewnić jednak przede wszystkim specjalista. Dziś wiele salonów fryzjerskich zajmuje się kształtowaniem i dbaniem o brodę. Jednak, aby było to możliwe, muszą zaopatrzyć się w odpowiedni fotel barberski.

Czym jest fotel barberski?

Główną funkcją każdego fotela barberskiego jest przede wszystkim dbanie o brodę klienta. Tego typu wyposażenie zostało tak zaprojektowane, aby można było odpowiednio uregulować siedzisko czy też oparcie tak, aby pracownik mógł swobodnie wykonywać swoją pracę. Prawda jest taka, że niejednokrotnie to właśnie fotel ma wpływ na jakość wykonywanej usługi, gdyż jeśli zostanie źle dobrany, to może nie spełniać swojej funkcji, przez co utrudni pracę fachowcy. Najważniejsze jest jednak to, aby był bardzo wytrzymały, solidny i dostosowany do potrzeb zarówno klienta, jak i pracownika. Właśnie takie modele można zakupić na stronie https://www.enzopolska.pl/meble-fryzjerskie/fotele-barberskie.

Jakie cechy powinien mieć fotel barberski?

Istnieje wiele funkcji, bez których nie powinien obejść się fotel dla brodaczy. Poniżej znajdą się te podstawowe, usprawniające pracę i podnoszące komfort pracowników.

Dowolna regulacja

Ze względu na to, że klienci, jak i pracownicy mogą mieć różny wzrost, to niezwykle ważna jest regulacja wysokości. Obecnie w tym celu najczęściej wykorzystuje się pompę hydrauliczną, gdyż jest najwygodniejsza. Do tego fotel powinien dawać możliwość obrócenia go w dowolnym kierunku i ułożenia w taki sposób, jaki akurat jest niezbędny.

Solidna podstawa

Ze względu na to, że mężczyźni zazwyczaj ważą więcej, niż kobiety i miewają naprawdę różne postury, to należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby podstawa, czyli siedzisko było wytrzymałe i stabilne. Do tego oparcie powinno gwarantować to, że nie przechyli się w trakcie regulacji czy już przy wykonywaniu usługi. Poza tym sam fotel nie może zajmować zbyt wiele miejsca, gdyż będzie wtedy utrudniać wykonywanie pracy.

Jakość materiału

Jeszcze przed zakupieniem fotela należy dokładnie przyjrzeć się zdjęciom, przeanalizować opis produktu i poczytać opinie w Internecie. Z kolei już po tym, jak zostanie dostarczony, należy zwrócić uwagę na jakość szwów, materiału i oczywiście na jego stabilność. Jeśli chodzi o materiał, to dziś bardzo popularnym i wytrzymałym rozwiązaniem są fotele wykorzystujące sztuczną skórę.

Dopasuj fotel do reszty salonu

Zazwyczaj fotele barberskie znajdują się w salonach fryzjerskich lub też w specjalnych barber shopach. Oba miejsca różnią się od siebie wyglądem, gdyż pierwszy jest przeznaczony głównie dla kobiet lub dla mężczyzn i kobiet, a drugi to typowo męski zakątek. W zależności od miejsca należy dopasować fotel tak, aby wkomponował się do wystroju. Obicie niech będzie zgodne z ogólną kolorystyką. Jednak najlepiej, aby przy okazji było łatwo zmywalne i nie brudziło się szybko, czyli lepiej zrezygnować z bardzo jasnych kolorów. Wiele zakładów decyduje się na nałożenie na fotel specjalnej folii jednorazowej, która dodatkowo go ochrania.

Polecamy:
Profesjonalny fotel fryzjerski do twojego salonu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com