Jak wybrać idealne krzesła biurowe?

Wyposażenie biura jest niezwykle istotne. Zapominamy, że pracownicy spędzają tam mnóstwo czasu i powinniśmy zadbać o ich wygodę. Dzięki temu stają się bardziej wydajni i chętniej pracują. W dodatku odpowiednio urządzone biuro wpływa pozytywnie na ich nastrój. Dlatego warto zadbać o odpowiedni wybór mebli biurowych, a szczególnie krzesła.

Dlaczego wybór odpowiedniego krzesła biurowego jest taki ważny?

Krzesło to najważniejszy mebel w biurze. Wszystko dlatego, że ma ono ogromny wpływ na zdrowie naszych pracowników. Warto więc dokładnie przemyśleć nasz wybór i nie kupować pierwszych krzeseł biurowych, które wpadną nam w oko. Niewłaściwie dobrane krzesło może być przyczyną wielu problemów z kręgosłupem, a także będzie powodować bóle pleców, barku, karku, a nawet głowy. Długotrwałe użytkowanie nieodpowiednio dobranego fotela może mieć w przyszłości bardzo poważne konsekwencje.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzesła biurowego?

Jak już wspomnieliśmy, krzesło biurowe ma ogromny wpływ na zdrowie i wygodę pracowników. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka aspektów przy wyborze. W pierwszej kolejności weźmy pod uwagę jego wysokość – najlepiej sprawdzą się te regulowane, aby można je było dopasować do poszczególnych pracowników. Jak ją dopasować? Pamiętajmy, że wysokość powinna pozwolić na to, aby nogi pozostały zgięte w kolanach pod kątem 90 stopni. Bardzo ważne jest też oparcie, od którego oczekuje się, że będzie miało kształt profilowany do kształtu kręgosłupa. Warto też zadbać, aby podparcie lędźwiowe było ruchome, dzięki temu dopasujemy je do wzrostu pracownika. Natomiast siedzisko powinno być miękkie, ale niezbyt głębokie. Jednak w tym przypadku mamy największą dowolność doboru parametrów. Powinniśmy również pomyśleć o odpowiedniej wentylacji. W przypadku skóry lub innych tkanin naturalnych nie musimy się o nią martwić. Jednak przy skórze syntetycznej warto pomyśleć przynajmniej o niewielkich otworach zwiększających komfort pracy oraz trwałość mebla. Krzesła biurowe spełniające powyższe warunki można znaleźć na https://www.ergoexpert.pl/pl/krzesla_biurowe-obrotowe-k,7.html, więc warto tam zajrzeć w trakcie poszukiwań.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

W czasie wyboru krzesła biurowego warto też wziąć pod uwagę podłoże. Możemy się zdecydować na mebel na kółkach lub na płozach. To drugie jest bardzo stabilne, a dodatku wygodne i nie trzeba go przenosić. Kółka foteli są wykonane z różnych materiałów. Najlepiej sprawdzają się te gumowe, które są bardzo miękkie i dzięki temu nie rysują powierzchni. Warto też zwrócić uwagę na wygląd fotela. Nie jest to bardzo ważny aspekt, ale może mieć wpływ na to, jak mebel będzie się prezentował w naszym biurze. Na koniec pamiętajmy o tym, aby rodzaj krzesła dopasować do specyfiki wykonywanej pracy przez pracownika. Dlatego powinniśmy się zastanowić, jakie cechy idealnego fotela będą potrzebne naszym pracownikom pracujących na konkretnych stanowiskach. Pamiętajmy, że nie ma jednego, uniwersalnego fotela, tylko trzeba go właściwie dobrać do potrzeb użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com