Jak wybrać idealną biżuterię dla siebie i swoich najbliższych?

Biżuteria jest niezwykle istotnym elementem dopełniającym kobiecą stylizację. Współczesny rynek jubilerski uwzględnia w swojej ofercie indywidualizm i różnorodność upodobań każdej z kobiet, dlatego też dobry sklep jubilerski posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów, w której każda z pań znajdzie coś dla siebie. Rolą biżuterii i dodatków jest podkreślanie naturalnego piękna i dodawanie charakteru całej stylizacji. Aby tak się stało, należy przy doborze biżuterii dla siebie wziąć pod uwagę kilka elementów.

Biżuteria do pracy

Według powszechnie przyjętych norm stylizacja do pracy powinna być raczej skromna i klasyczna. Dotyczy to także biżuterii, której rolą jest dyskretne przyozdobienie służbowego stroju. Dobrym wyborem do pracy jest delikatna biżuteria wykonana ze srebra lub metali nieszlachetnych. Każdy dobry sklep jubilerski posiada w swojej ofercie produkty, które będą idealnie współgrać ze służbową stylizacją. Warto postawić na niewielkie kolczyki lub łańcuszek z dyskretną zawieszką. 

Biżuteria na wielkie wyjścia

Wyjątkowe okazje wymagają wyjątkowych kreacji. O ile w pracy należy stosować się do ogólnie przyjętych założeń dress code’u, o tyle po godzinach ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Aby jednak nieodpowiednio dobrana biżuteria nie zniweczyła wszystkich starań o idealny wygląd, należy trzymać się jednej zasady. Jeśli strój jest wyjątkowo błyszczący i posiada wiele zdobień, biżuteria powinna być skromna, a w niektórych przypadkach najlepiej w ogóle z niej zrezygnować. Jeśli jednak wybór padnie skromną sukienkę, uzupełnienie stylizacji spektakularnymi i wyjątkowymi dodatkami jest wysoce wskazane. 

Biżuteria, a sylwetka i typ dekoltu

Paniom niewysokiego wzrostu o pełnych kształtach nie zaleca się noszenia zbyt ciężkich elementów biżuterii. Specjaliści od wizerunku są zgodni co do tego, że zbyt okazała biżuteria dla kobiet o takim typie budowy, może je dodatkowo wizualnie pogrubić. Dlatego też paniom o obfitych kształtach zaleca się noszenie drobnych dodatków. Szczupłe i wysokie kobiety mogą pozwolić sobie na masywne naszyjniki. Niemniej jednak osoby o takiej figurze często miewają długie szyje, dlatego powinny unikać długich kolczyków, które dodatkowo wizualnie ją wydłużą. 

Przy doborze biżuterii duże znaczenie ma także kształt dekoltu. Krótkie naszyjniki wyglądają spektakularnie, jeśli są noszone do kreacji o głębokim dekolcie. Z kolei do dekoltu typu serek należy dobierać nieco dłuższe naszyjniki, które swoim kształtem wpisują się w zarys dekoltu. Przy wyborze golfu można pokusić się o długi i masywny naszyjnik, który nada charakteru całej stylizacji. 

Biżuteria jako prezent

Jeśli nie mamy pomysłu na prezent dla swoich najbliższych, miejscem, do którego można skierować kroki po jego zakup, jest sklep jubilerski. Biżuteria jako prezent jest zawsze dobrym pomysłem. Do wyboru biżuterii na prezent trzeba jednak podejść z dużą starannością. Należy pamiętać o tym, aby przy wyborze idealnego elementu biżuterii na prezent, kierować się indywidualnymi upodobaniami osoby obdarowywanej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com